Gözde Arpacık Nasıl Geçer?

Gözde arpacık nasıl geçer; gözde arpacık meydana gelmesi göz hijyeninde yaşanan sorunlar ile yakından ilişkilidir. Eliniz kirli iken gözünüze temas etmeniz durumunda bu tür sorunlar yaşanabilir. Bunun yanı sıra göze toz kaçması ya da yoğun stresli dönemlerden geçen kişilerin de bu tür sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Gözde arpacık sorunu ile mücadele etmek için öncelikli olarak göz hijyenine dikkat etmeniz gerekecektir.

Arpacık En Hızlı Nasıl Geçer?

Arpacık ile mücadele ederken en sevilen ve hızlı seçeneklerin başında sarımsak gelir. Sarımsağı soymanızın sonrasında yıkayın ve bir parça kesin. Arpacığın tam üzerine uygulayın. Bunu gün içerisinde iki kere uygulamanız yeterli olacaktır. Arpacığın kısa bir süre içerisinde ortadan kalkması mümkün kılınacaktır. Sarımsak oldukça etkili bir yöntem olsa da göze büyük bir acı verdiğinin de belirtilmesi gerekir.

Arpacığa Ne İyi Gelir Evde?

Gözde arpacık nasıl geçer; gözde arpacığın geçmesi için özellikle çay kompresinden de yardım almalısınız.

  • Arpacık ile mücadele ederken çayı demlemeli ve daha sonrasında temiz bir pamuğa batırmalısınız. Ilık bir şekilde uygulamalısınız.
  • Hem mikrop kıracak hem de kanalların açılmasını sağlayarak ağrıyı giderecektir. Kısa sürede göz sağlığınızı yeniden kazanmanız mümkün kılacaktır. Bu pamuğu kullandıktan sonra anında çöpe atmalı ve sağlıklı gözünüze değdirmemelisiniz. Aksi takdirde arpacığın yayılmasına nende olabilir.

Bu uygulamaları yaparken elinizi dezenfekte etmelisiniz. Elinizde herhangi ibir kir varsa bu durum arpacığın daha geniş bir alana yayılmasına neden olabilir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: