Uyuşturucu Kullanımının Zararları Nelerdir?

Uyuşturucu Kullanımının Zararları Nelerdir?

Uyuşturucu yani uyarıcı maddeler insanoğlunun dünyada varoluşundan itibaren hayatındadır. Kimi zaman tedavi amaçlı kimi zamanda madde bağımlılığı halinde kullanılan uyuşturucu maddeler şifa bulmak için kullanılmadığı takdirde insanlarda büyük çaplı hasarlara neden olmuştur. Bu hasarların en başında psikolojik sorunlar, uyku bozukluğu, iştah kapanması, isteksizlik, şuur kaybı, bağımlılıktır. Uyuşturucu bir madde vücuda alındığında bağımlılık süreci başlamış olur. Bazı insanlar yaptığı hatalardan dönebilse de bazıları için bu artık çok geçtir. Çünkü uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak için mutlaka bir desteğe ve profesyonel bir sürece ihtiyacınız vardır. Uyuşturucu kullanımının zararları bunlarla da sınırlı değildir. Kişilik bozukluğuna, vücutta yağ birikmesine, ağız kuruluğuna ve paronaya haline de sebep olur.

 

Uyuşturucu Ölüme Neden Olur Mu?

Uyuşturucu maddeler vücutta onarılmaz büyük hasarlara neden olur. Aşırı doz ya da düşük bünye sahibi insanlar için ölüme kolaylıkla yol açabilir. Bunun yanında organların iflasına ya da büyük hasarlar almasına sebep olur. Uyuşturucu ölüme neden olur mu sorusunun cevabı aslında nettir uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı ölüme neden olabilir.

Uyuşturucu Kullanımı Yasal Mı?

Uyuşturucu maddeler dünyanın birçok ülkesinde yasaklanmış ve tehlikeli olarak görülmüştür. Yasaklanan ülkelerin başında da Türkiye gelmektedir. Uyuşturucu kullanımı yasal mı sorusuna Türkiye Cumhuriyeti’nin net cevabı; uyuşturucu kullanmak kendinize, çevrenize ve sevdiklerinize çok zarar verir. Her türlü kullanımı yasaktır ve kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?