Sedef Hastalığı Psoriazis

Sedef Hastalığı Psoriazis

Sedef hastalığının nedeni tam olarak bilinmektedir.Vücudun bazı yerlerinde aşırı büyüme ve bu büyümenin sonucunda kırmızı, yama şeklinde göze hoş görünmeyen sorunlar meydana gelmektedir.

Dirsekler, kafa derisi, dizler en sık görülen yerler olsa da tüm vücutta görülebilir hatta eklem iltihaplarına bile neden olmaktadır.Genetik sebeplerden dolayı olabilir.Hastalığın şiddeti zamana göre farklılık gösterebilir, artma ve azalmalar stres ve psikolojik durum ile yakından ilişkilidir.Kullanılan tedavi ise yetersiz olmaktadır.

Aşağıdaki bazı yöntemler tedaviye yardımcı olarak uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Güneş biraz fazla zaman geçirmek mümkünse güneşli yerlerde oturmak.Güneş ışığı sedef hastalığına son derece faydalıdır.
Az yağlı yiyecekler tercih edilmeli
Protein miktarı az olan yiyecekler tüketilmeli
Karbonhidrat tüketimi de artırılmalı
Tedavi için bir başka yöntem de devedikeni bitsidir.Bu bitki zararsızdır ve alkol kullanımı ile meydana gelen karaciğer enfeksiyonlara karşı da çok etkili bir silahtır.Bir litre kadar kaynamış suya 50 gr. Devedikeni konularak demlenir ve günde en az 2 kez çay bardağı ile 3 ay boyunca içilir.Eğer hazır hapları var ise günde 2 kez birer tablet yine 3 ay boyunca alınmalıdır.

Stres azaltma ile de bu hastalığın önüne geçilebilir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: