• DOLAR
  7,9751
 • EURO
  9,4565
 • ALTIN
  463,05
 • BIST
  1.315
Penis büyütmek mümkün mü?

Penis büyütmek mümkün mü?

Penis büyütmek mümkün mü?

Penis büyütmek mümkün mü? sorusunun cevabı erkekler arasında sıkça merak edilmektedir.Tahlil.com olarak,bu konuda merak sahibi olan okurlarımız için kısa bir derleme hazırladık.
Penis büyütme ameliyatları öncesinde ,ameliyatı yapacak doktorla ameliyat sonrası beklentileri ayrıntılı bir şekilde konuşmak ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçlar hakkında bilgi sahibi olmak önem taşır. Bu nedenle ,penis büyütme ameliyatı için gerekli koşulları taşıyıp taşımadığınız konusunda da ameliyatınızı yapacak üroloji uzmanı ile önceden diyalog kurmak mutlak suretle gereklidir.
Penis büyütme operasyonları tıp dilinde penil ogmentasyon olarak da bilinir.Günümüzde penis büyütme operasyonları ile penisin boyutunun bir miktar büyütülmesi mümkündür.Bu cerrahi işlemle, erkeklerin penis boyutu arttırılarak daha çok cinsel güven hissetmeleri ve zevk almaları hedeflenir.
Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanır. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı arttırılır. Genelde bu iki işlem aynı cerrahi operasyonda tamamlanır.


Penis büyütme ameliyatları penisin damar ve sinir yapısını ilgilendirdiğinden bu tür cerrahi işlemler uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır.
Genel anestezi altında yapılan penis büyütme ameliyatları uygulanan cerrahi işlemin tipine göre 1 ile 2 saat arasında sürer.Ameliyatın çeşitli yan etkileri olabilmektedir. Anesteziye bağlı alerjik reaksiyonlar, ödem ve rahatsızlık hissi, peniste hematom denilen kan birikimi ve geçici his kayıpları olabilir.
Penis büyütme ameliyatları sonrasında penis ve testisleri saran skrotumda ise hafif şişlik ve ağrı olabilir Hastaların büyütme ameliyatı olduklarının anlaşılıp anlaşılmayacağı merak ederler. Kalınlaştırma operasyonları estetik olarak pek anlaşılmaz.Ancak bazı penis uzatma ameliyatlarında ameliyatın türüne göre dışardan izlerin belli olması mümkündür. .
Ameliyat sonrası normal cinsel yaşama ne kadar sürede dönüleceği,hastanın fiziksel durumu, sigara gibi alışkanlıkları olup olmadığı ve yara iyileşme hızı gibi pek çok faktöre bağlıdır. Genel olarak ameliyat sonrası, 2 hafta sürece ağır hareketlerden kaçınılmalıdır.Ayrıca ameliyat sonrasında 1-2 ay boyunca cinsel ilişki ve ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?