Karaciğer Yağlanması Nasıl Geçer?

Karaciğer yağlanması nasıl geçer; karaciğer yağlanması vücut kitle indeksi ile oldukça yakından ilişkilidir. Beslenme bozukluğu olan ve fazla kilosu olan kişilerin karaciğer yağlanmasından da sıklıkla muzdarip olduğu görülmektedir. Bel çevresinin kalınlaşması ve vücuttaki yağ dokusunun artması bunun en temel sembollerinin başında gelmektedir. Karaciğer yağlanması ile başa çıkmak için beslenme düzeninize yeni bir boyut kazandırmanız gerekmektedir.

Karaciğer Yağlanması Olanlar Ne Yememeli?

Karaciğer yağlanması olan kişilerin dikkate alması gereken bazı temel beslenme tüyoları;

  • Özellikle yeşil yapraklı sebzeleri hayatınıza dahil etmeniz gerekir.
  • Trans yağlardan uzak durmalısınız. Trans yağlar yerine zeytinyağı kullanmanız önerilmektedir.
  • Hayvansal ürünleri en azından haftanın bazı günlerinde beslenme düzeninizden çıkartmanız gerekmektedir.
  • Karaciğer yağlanması ile mücadele ederken bir diğer yandan da sporu hayatınıza dahil ederek kilonuzu dengeleyebilirsiniz. Bu genel sağlığınız için oldukça kıymetli bir adım olacaktır.

Bu detayları göz önünde bulundurarak hayatınıza yeni ve sağlıklı bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.

Karaciğer Yağlanması Hangi Bitki İyi Gelir?

Karaciğer yağlanması nasıl geçer; maydanoz bu konuda büyük önem arz etmektedir. Bir kür olarak uyguladığınız zaman elde edeceğiniz verim daha da artacaktır. Maydanoz ve limon kürü uygulayarak muhteşem bir kilo verme ve ödem atma fırsatını elde edeceksiniz. Karaciğer yağlanması ile mücadele edebilmek için haftada iki kere blenderdan bir adet limon, çeyrek demet maydanoz ve bir bardak suyu geçirmelisiniz. Bu şekilde vücudunuzda bir detoks etkisi elde edilecektir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: