Arpacık Nasıl Geçer?

Arpacık nasıl geçer; arpacık göz kapağının alt ve üst kısımlarında iç dokuda çıkan oldukça rahatsızlık verici bir dokudur. Bu noktada anında müdahale edilmezse tüm gözün kapalı kalmasına neden olabilir. Sadece görme konusunda sunmuş olduğu sıkıntı değil aynı zamanda verdiği acı ile de nahoş bir his bırakmaktadır. Arpacık ile mücadele etmek isteyen kişilerin evde uygulayabilecekleri farklı yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulamanızın sonrasında hala bir iyileşme sergilenmediyse anında konunun uzmanlarından bilgi almalı ve tıbbi tedaviye başlamalısınız. Yeniden meydana gelmemesi için de göz hijyeni konusunda ayrıca dikkatli olmanız gerekmektedir.

Arpacık En Hızlı Nasıl Geçer?

Arpacık göz sağlığı konusunda en sıkıntı veren ve tedavi edilmesi de bir o kadar kolay olan rahatsızlıklar arasında bulunur.

  • Arpacık ile mücadele ederken kişilerin sarımsaktan yardım alması gerekir.
  • Sarımsak soyulmalı ve yıkanmalıdır.
  • Bir parçasını kesmeli ve arpacığın tam üstündeki kısma uygulamalısınız. Bu şekilde gözde meydana gelen bu enfeksiyon ile başa çıkmak mümkün olacaktır.

Bu aşamada ellerinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. elleriniz temiz değilse gözünüzde farklı sorunların meydana gelmesine neden olabilirsiniz.

Arpacık Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Arpacık nasıl geçer; tedavi aşamasında çay kompresi de uygulayabilirsiniz. Çayınızı demlemenizin hemen sonrasında gözünüze pamuk yardımı ile uygulamalısınız. Bu şekilde gözün hijyen seviyesinde herhangi bir sorun yaşamadan arpacığın bir diğer adı ile it dirseğinin birkaç gün içerisinde ortadan kalkması sağlanır. Sarımsak bu konuda daha hızlı sonuç verir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: