Geniz Akıntısı Nasıl Geçer?

Geniz akıntısı nasıl geçer; geniz akıntısı nezle ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda sıklıkla meydana gelen komplikasyonlar arasında bulunmaktadır. geniz akıntısı ile başa çıkmak için buhar banyosundan istifade edebilirsiniz. Biri tencerenin içerisine su eklemeli ve kaynatmalısınız dilerseniz bu aşamada suyun içerisine doğal yağlar da ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında başınızı tencerenin üzerine getirerek derin soluklar almalısınız. Geniz akıntısına neden olan sinüslerin boşalması bu şekilde sağlanacaktır.

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm?

Geniz akıntısının biri diğer nedeni de burun kanallarında bulunan et olabilir. Burun kanallarında bulunan et hem nefes almanızı hem de sinüslerinizin boşalmasını engelleyebilir.

  • Geniz akıntısı ile mücadele ederken nazal solüsyonları kullanabilirsiniz. Nazal solüsyonların içeriğinde deniz tuzu olması memnuniyet yaratmaktadır.
  • Bu şekilde kanalların temizlenmesi ile geniz akıntısı büyük ölçüde engellenmiş olacaktır.

Bu detaylara dikkat ederek en azından belirli bir süre boyunca yeniden akıntı başlayıncaya kadar geniz akıntısının engellenmesi sağlanabilir.

Sürekli Geniz Akıntısı Neden Olur?

Geniz akıntısı nasıl geçer; geniz akıntısı için masaj da uygulayabilirsiniz. Alın çevresine ve burnunuzun kenarlarına düzenli olarak masaj uygulayarak bu alanların rahatlatılması ve burada yer alan sinüslerden kaynaklanan sorunların engellenmesi için bir fırsat yakalayabilirsiniz. Sürekli geniz akıntısı kişilerin alerjilerinden de kaynaklanabilir. Özellikle polen alerjisinde bu sorunun sıklıkla meydana geldiği görülmektedir. Sorun ile başa çıkmak için en azından mevsim geçişlerinde maske takmalı ve polenlerden bu şekilde uzak kalmalısınız.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: