Boyun Ağrısı Nasıl Geçer?

Boyun ağrısı nasıl geçer; boyun ağrısı ile mücadele ederken bu ağrının neden kaynaklandığına bağlı olarak uygulayacağınız tedavi değişim gösterecektir. Örneğin fıtık sebebi ile ortaya çıkan ağrılarda sıcaklık iyi gelmezken boyun düzleşmesi ya da tutulma sebebi ile meydana gelen ağrılarda sıcaklık yumuşatıcı bir etki ortaya koymaktadır.

Boyun Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Boyun ağrısını evde geçirmek için elinizde yer alan en büyük kozunuz kesinlikle doğal yağlardır.

  • Boyun ağrısı için kulunçlarınıza ve boyun kısmınıza kekik yağı uygulamalısınız.
  • Kekik yağının yanı sıra nane yağından da yardım alabilirsiniz. Masaj ile boynunuzu büyük ölçüde rahatlatma fırsatını da elde edeceksiniz.
  • Uyguladığınız masaj hareketlerinin boyun sağlığını tehdit etmeyecek şekilde olmasına da ayrıca önem verilmelidir.

Bu yağların içeriğinin organik olduğundan da emin olmanız gerekir. İçerik organik değilse uzun vadede bu konuda sorun yaşamanız söz konusu olabilir. Özellikle son senelerde doğal yağlara olan talebin de artması ile beraber kaliteli içeriklere ulaşmak daha da zor bir hal almıştır.

Boyun Ağrısı Olanlar Nasıl Yatmalı?

Boyun ağrısı nasıl geçer; boyun ağrısı ile mücadele etmek için çaylardan yardım alabilir ve kaslarınızı gevşetebilirsiniz. Kas gevşetici etkisi ile bilinen melisa bu konuda sizin en kolay şekilde yardım alabileceğiniz seçeneklerden biri olacaktır. Demleme aşamasına içine papatya da ekleyebilirisiniz. Papatya sayesinde derin bir nefes alma en azından belirli biri süreliğine olsa da acılardan kurtulma fırsatını yakalayacaksınız.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: