Erkeklerde Böbrek Kanseri

Erkeklerde Böbrek Kanseri

Erkeklerde böbrek kanseri rahatsızlığının yapılan son araştırmalara göre kadınlardan 2 kat daha fazla görüldüğü fark edilmiştir. Bu aşamada böbrek kanseri ile alakalı olarak genetik yatkınlığı olan kişilerin bu konuda çok daha dikkatli olması gerekir. Anne ya da babasında bu rahatsızlığı taşıyan kişilerin çok kapsamlı denetimlerden geçmesi ve senelik olarak tarama yaptırması gerekmektedir.

Böbrek Kanseri Ölümcül Müdür?

Bu rahatsızlık ne kadar erken fark edilirse mücadele etmesi de o kadar kolay bir hal alacaktır. Erkeklerde böbrek kanseri ile alakalı kemoterapi ya da sorunlu olan böbreğin alınması gibi metotlar uygulanabilmektedir. Tabi ki bu noktada asıl önemli olan unsur erken tanıdır. Erken tanı bu hastalıkta da hayat kurtarmaktadır.

Genetik Yatkınlığa Dikkat

Genetik yatkınlık kanser görülme oranının artmasına neden olan en temel unsurlar arasında kendini göstermektedir. Genetik yatkınlık ile alakalı olarak bir sorun yaşanmaması için gerekli olan tarama testlerinin yapılması gerekir. yapılan düzenli kontroller ile sadece böbrek kanseri değil tüm kanser türlerine karşı daha temkinli olma fırsatını elde edebilirsiniz.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: