Covid 19 ve Erkekler Üzerinde Etkisi

Covid 19 ve Erkekler Üzerinde Etkisi

Yapılan araştırmalar net bir sonuca henüz ulaşmamış olsa da yapılan incelemelerde özellikle Covid 19 rahatsızlığının olumsuz etkilerinin erkeklerde çok daha yaygın bir biçimde görüldüğü fark edilmektedir. Bu durumun sigara içme oranı ile de yakından ilişkili olduğu görülmektedir. Covid salgınında çalışmaya dışarıda devam eden kesimin de büyük oranda erkekler olması sebebi ile bu sorunun daha yaygın şekilde görüldüğü fark edilmektedir.

Hastaneye Gitme Oranının Düşüklüğü

Erkeklerin rahatsızlıklarını fark etseler dahi kadınlara göre çok daha nadir hastaneye gittikleri görülmektedir. Bu alışkanlık sebebi ile salgın döneminde de tanının güçleşmesi ve daha sonrasında tedavinin de zorlaşması gibi sorunların meydana gelebildiği fark edilmektedir. Hastaneye gitme oranının düşük olması tabi ki bedensel sağlığın kaybedilmesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Erkeklerde Ölüm Oranı

Covid 19 rahatsızlığının görülme oranının yanı sıra yıkıcı etkilerinin de erkekler üzerinde daha yaygın olduğu fark edilmektedir. Omicron varyantının yaygınlaştığı şu dönemlerde kişilerin salgın hatsallığa karşı daha temkinli olması önerilmektedir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: