Erkeklerde Cinsel Sağlık

Erkeklerde Cinsel Sağlık

Cinsel sağlık sadece kadınlar için değil erkekler için de vazgeçilmez unsurların başında gelmektedir. Öncelikle korunma yöntemleri ile alakalı bilgi sahibi olmanız gerekir. Özellikle cinsel sağlık ürünlerinin kullanılması konusunda halkımızın bir derece daha bilinçlenmeye ihtiyacı vardır. HIV virüsü yaygınlaşması ile beraber bir dönem erkeklerde cinsel sağlık daha fazla gündem olmuştur. Korunma yöntemlerinin ve bilinçlendirme için atılan adımların yaygınlaşmasının dönüm noktası da bu virüs olmuştur.

Düzenli Kontrollere Dikkat

Cinsel sağlık konusunda sadece bir sorun yaşandığında değil aynı zamanda belirli aralıklar ile düzenli kontroller uygulamanın daha verimli olacağı düşünülmektedir. Bu şekilde düzenli kontrollerde bir sorun varsa dahi bunun hızlı bir biçimde tespit edilmesi mümkün kılınır.

En Sık Rastlanan Sorunlar

En sık rastlanan sorunların başında Gonore gelmektedir. Bu rahatsızlık halk arasında bel soğukluğu olarak da bilinmektedir. Bu hastalığın asıl sorunlu tarafı ise cinsel yolla kolaylıkla bulaşabilir nitelikte olmasıdır.  Kadınların da erkeklerin de bu rahatsızlığa karşı cinsel ilişkilerinde korunma yöntemlerini uygulaması gerekir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: