Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklarınızın güzel görülmesini sizin elinizde. Herşeyden önce çatlamış ve kurumuş olmamalarına dikkat etmelisiniz. Bakımlı dudaklar güzelliğinin tamamlayıcısıdır. Bunun için de çatlak kremi yanınızda taşımanız yararınıza olacaktır.

Makyaja başladığınız anda dudaklarınız da her hangi bir çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gidermeniz zor olur. Ayrıca özellikle kış aylarında ruj seçimini dudak koruma özelliği olanlardan yapmalısınız.

Ruj sürmeye başlamadan birkaç dakika önce dudak kalemi kullanmalısınız. Doğru sürülecek olan dudak kalemi makyajın naturelliğini hiçbir zaman bozmaz.

Önemli olan dudak kaleminin rengini doğru seçmektir. Dudaklarınız inceyse eğer kalemi dudağın biraz daha dışından çekebilir ama abartmamak şartı ile.

Keskin be koyu renkte boya çekilmesi dudağın doğallığını bozacaktır. Dudak kaleminizi rujun üstünde de sürebilirsiniz.

Bazı makyaj uzmanları rujun bir fırça yardımı ile sürülmesi gerektiği söyler ama bunu günlük makyajınızda tercih etmeseniz de olur.

Rujun fazlasını bir parça selpak mendil ile alırsanız çok daha pürüzsüz görünürşer. Sürdüğünüz rujun kalıcı olmasını istiyorsanız evr-lasting markalı rujdan kullanırsanız uzun süre dudağınızda kalacaktır. Rujun rengine gelince, modadan önce size yakışan ve gittiğiniz ortamlara uygun bir renk seçmeniz daha iyi olacaktır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: