Cilt Lekeleri İçin Evde Bakım için neler yapabiliriz ?

Cilt Lekeleri İçin Evde Bakım için neler yapabiliriz ?

Aloe vera suyu veya jeli, cilt lekeleri ve cilt problemleri için eşsiz bir koruma sağlar. Bu sıvıyı lekelerin üzerine günde bir veya iki kez direk sürünüz ve yarım saat kadar bekleyiniz. Bir ay içinde değişiklikleri farkedebilirsiniz.

Limon suyu da lekelerin açılmasında faydalarıdır. Limon suyunu günde iki kez lekelerin üzerine sürün ve olabildiğince, en az yarım saat bekleyin. Yatmadan önce de uygulayabilir ve gece ciltte bırakabilirsiniz. İki ay gibi bir sürede sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Hint yağı da yaş lekelerin görünümünü azaltabilir. Yağı lekelerin üzerine sabah ve akşam ovalayarak sürün. Lekelerin solduğunu bir ay gibi bir zamanda fark etmeye başlayabilirsiniz.

Üç çorba kaşığı elma sirkesini bir bardak sıcak veya soğuk suya karıştırarak bir ay boyunca günde iki kere için. Bu sadece yaş lekelerini azaltmakla kalmayacak, cildinizin genç ve sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağlayacak ve daha enerji dolu, aktif hissetmenize sebep olacaktır. Sirkenin tadı çok sert gelirse bir kaşık balı da doğal tatlandırıcı olarak ekleyebilirsiniz.

Sonuç

Cilt lekelerini önlemek ve gidermek için şu taktiklerden faydalanabilirsiniz. Güçlü ve uzun süreli güneş temasından kaçınız. Bir yöntem sonuç vermezse, başka bir yöntem deneyiniz. Bir metod herkes için aynı sonucu vermeyebilir.
Ayrıca vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir detoks programı uygulayabilirsiniz. Bakıma içten dışa doğru başlamak için sağlıklı beslenin. Cildinizi güneş kremleri ile koruyun ve stresten uzak durun. Varolan lekelerinizi de cilt renk açıcı ürünler ve ev bakım çareleri ile giderebilirsiniz. Sonuca ulaşmak için sabırlı olmak gerektiğini unutmayın. Seçtiğiniz tedaviyi inanarak sürdürün.
Güzelliginizin tadını çıkarın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?