Sivilce’lere Kökten Çözüm

Sivilceler insan vücudunda yaz ayarında daha sık meydana çıkmak da kışın yaz aylarına göre daha az çıkan sivilceler birçok insan için çan sıkıcı bir olay. Gözeneklerimizin kir ve yağ ve makyaj ile dolmasında sonra cilt nefes alamaz ve oraya sivilcelerimiz çıkar yağlı ciltlerde daha sık gözüken ve kurtulması epey zor olan sivilcelerden kurtulmak için ilk yol temizlik ten geçiyor cildinizi sürekli olarak temiz ve günlük bakımlarınızı yapmanız gerekmektedir.

Sivilce oluşumunun birçok sebebi vardır genetik faktörler beslenme düzeni uyku düzeni gibi şeylerden sivilceler ortaya çıkar çıkan sivilceler cildimizin sağlıklı ve güzel görünüşünü olumsuz yönde etkiler. Sivilcelerle savaşa bilmek için gündelik olan bakımlarımıza dikkat etmeliyiz bakım rutinlerimizi aksatmadan yerine getirmemiz gerekir.

Cilt Temizliği

Sivilce oluşumunu engellemek için cilt temizliğimize oldukça fazla önem vermeliyiz cilt temizleyici ürünler ikiye ayrılır yağ ve su bazlı ürünler olarak Yağ bazlı ürünler ciltteki olumsuz olan bakterileri de yanında götürür ve sebum dengesini korur su bazlı temizleyiciler ise ter toz yağ bazlı temizleyicinin artıklarını toplar.

Cilt İçin Tonik kullanı mı

Yağ ve su bazlı temizlik ürünlerini kullandıktan sonra sıradaki ürün tonik olmalıdır tonikler cildinizdeki fazladan yağları temizler gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur ve sıkılaştırır toniklerin de birçok çeşidi vardır her tonik sizin cildinize uygun değildir ve istenmeyen sonuçlar doğura bilir kendi cilt tipinize göre seçmeniz gerekir.

Olmazsa Olmaz Nemlendirici

Sivilcelerimiz olsun olmasın cilt için en önemli şeylerden birisi nemlendiricidir mutlaka cilt sağlığımız için her gün kullanmamız gereken bir ürün.  Cilt bakımınızı yaparken nem dengesini sağlamak için sivilceye meyilli olan nemlendiricileri seçmeniz gerekiyor

Kışın Da Güneş Kremi

Güneş kremi bizi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu bir gerçek ve bu ürünü kışında kullanmamız gerekiyor bu ürün cilt güzelliğimiz için oldukça önemli güneş kremi ciltteki leke oluşumunu önlüyor ve kırıklık olmasını geciktiriyor yani size daha genç bir cilt sunuyor. Dışarı çıkmadan yaklaşık 1 saat önceden güneş kremi sürerseniz sizin için oldukça faydalı olur 2 saat de bir yenilenmesi tavsiye ediliyor güneş kremini de kendi cilt tipinize  göre tercih edin

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: