Cildiniz İçin En İyi Doğal Bakım Bal

Cildinizin ihtiyacına en uygun doğal bakım yöntemini seçmek her zaman kolay değildir. Ancak beslenme uzmanlarının hemfikir olduğu bir şey var ki, cildinizi en iyi şekle sokmanın en doğal yolu budur. Düzgün bir cilt tonu, sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek için doğru uygulama yeterlidir.

Bal, doğanın çok iyi nemlendiricilerinden en önemlilerden birisidir. Nemi emme özelliği cilt için son derece faydalıdır. Ayrıca, cild sağlığınız için büyük faydalar sağlayan antioksidanlarla doludur. Ayrıca zamanla yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak ve doğal bir ışıltıya sahip olmak isteyenler için en iyi seçenekleri araştırdık.

Birçok uzamanın dediği gibi bal, oldukça doğal kozmetik bileşenlerinden biridir. Ayrıca tüm cilt tiplerine uygun ve güzel bakımlar sağlayabilir. Cildin doğal nemi tutmasında yardımcı olur ve nem cildimiz için son derece önemlidir. Balın aşırı kuru veya nemsiz kalmış ciltler için bile en iyi ilaçlardan biri olduğu bildiriliyor.

Çok değerli vitaminler, mineraller ve enzimler içerir ve maksimum nemlendirme faydaları için cilde en iyi şekilde topikal olarak uygulanır. Aynı zamanda cilt tonunu iyileştirir ve cildin elastikiyetini geri kazandırır. Nemli, ışıldayan bir cilt için ihtiyacınız olan bakımı bal uygulama yöntemleri ile bulun. Ancak tüm bu tarifleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak ve bir dermatolog tavsiyesi almak şarttır. İşte bal kullanan bazı tarifler...

Kuru cildiniz varsa, cildinize gündelik düzenli bir şekilde bal uygulayabilirsiniz. bal uygulayın ve yaklaşık 20 dakika civarı bekleyin. Aynı zamanda bala birkaç damla portakal suyu eklemek size ihtiyacınız olan C vitaminini verecektir. Bu şekilde uygulayın ve cildiniz tarafından emilmesine izin verin, ardından 20 dakika hiçbir şey kalmayacak şekilde dikkatlice yıkayın.

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı süt tozunu macun kıvamına getirmek için karıştırın. Bu karışım çok kuru ciltler için nemlendirici görevi görür. Bu macunu yüzünüze uyguladıktan sonra, iyice durulamadan önce yaklaşık 20 dakika bekleyin.

Artık bal, nemlendiriciler, cilt tonikleri ve maskelerden el kremlerine, saç kremlerine kadar güzellik bakım ürünü formülasyonlarının temel bir bileşenidi evinizdeki mutfak dolapların da kolayca bulunur.

 

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: