Ömrü Uzattığı Bilinen Kuşburnu Nedir ?

 

Kuşburnu bin bir çeşit özelliği vardır şartlarında oldukça fazla kullanılan kuşkulu içerisinde güçlü antioksidanlar barındırmaktadır ağaçtan toplanan kuşburnu kurutularak çay yapılır.

Genellikle kış mevsimi başladığında olan kuşburnu 1 meyvedir salla yetişen bu meyve içerisinde oldukça yüksek c vitamini bulundurur limon ile karşılaştırıldığında kuş kurundaki c vitamini limonun 4 katıdır ayrıca içerisinde doğal şeker ve uçucu yağ barındırır yurtdışında bazı ülkeler ilaç ve kozmetik ürünlerine özel kuşburnu yetiştirir Rusya ve bulgaristan'da ise Kuşburnu için uzun 1 yaşam vaat ettiği söyleniyor kuşburnunun taze ve kurutulmuş olarak 2 ayrı formu vardır

KUŞBURNU ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?

Global 1 rahatsızlık olan kansızlık insanların 5 kişi üçünde görülen 1 oldukça popüler bir hasatlıktır Bazı sebeplerden ortaya çıkan kansızlık sinirstres ve uyku  sorunlarına yol açar Kuşburnunun düzenli tüketildiği takdirde kan hücrelerinin sayısını arttırabilir

içinde yüksek miktarda c vitamini bulunan kuşburnu ayrıca a vitamini bakımından da oldukça yeterli seviyededir kuş Burnu içinde barındırdığı bazı antioksidanlar sayesinde göz hastalıklarından sizi korur ve iltihaplanmaları önler.

Kuşburnu nasıl yetiştirilir?,

Kuşburnu ağacının filizleri çok yoğun bir biçimde büyür. Vaktinde temizleme ve revizyon prosedürü yapılmazsa birkaç sene içersinde dikenli çalılıklar büyür. Kuşburnu yeteri kadar büyüyecek ve yeni sürgünler çıkaracak şekilde budanmalıdır.

 

Kuşburnu yetiştirmek için kumlu toprak oldukça uygundur. Ama kuşburnu ağacının en iyi humuslu topraklarda gelişim gösterdiği belirleme edilmiştir. Kuşburnu ağaçları, emek, çaba ve çok çok bakım gerçeklştirmeyi gerektirmez. Yetişen kuşburnu ağaçlarının meyvesi yenebilir, meyvesi kurutularak çayı yapabilir ve bunun dışında erozyon engelleyici olarak kullanılabilir. Kuşburnu ağacı, arıcılıkta kaynak olarak ve gül anacı olarak da yetiştirilir.

 

 

KUŞBURNU ÇAYI NASIL YAPILIR?

2 su bardağı suyu bir küçük tencereye boşaltın. İçerisine bir yemek kaşığı kurutulmuş kuşburnu ekleyin. Yaklaşık 15 dakika kaynatıp altını kapatın. 10 dakika sonra süzerek tüketin.

Kuşburnu çayını yapmak aslında oldukça basittir marketlerden sizler için hazırlanmış olan tek kullanımlık paket şeklinde kuş burunları satılmaktadır bardağa koyduğunuz kuş bunun üzerine kaynar su dökmeniz ve biraz beklemeniz yeterli olacaktır

eğer ki işlenmemiş kuşburnu alırsanız 1 tencerenin içine iki buçuk bardak su ekleyin içerisine damak zevkinize göre kuşburnu ekleyin ve 15 dakika kaynatın daha sonra biraz dinlendirin ve tüketebilirsiniz

 

 

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: