Sinüzit Neden Oluşur Nasıl Temizlenir ?

Sinüzit, geriatri olarak bilinen bir sağlık sorunudur. Sinüzit en sık görülen hastalıklardan biridir. Sinüziti olan kişiler sinüzitin nasıl boşaltılacağı konusunda biraz araştırma yapabilirler. Sinüsler yüz ve başın boşluklarında bulunur.

Bu sinüsler enfeksiyon nedeniyle sinüzite neden olur. Sinüzit genellikle soğuk algınlığı ve alerjiden kaynaklanır. Soğuk kışların gelmesiyle birlikte insanlar sinüzit semptomlarını yaşamaya başlar. Sinüzit genellikle sıvı deşarjına neden olur. Bu hastalığın erken tedavisi, hastalığın ilerlemesinin önlenmesinde çok önemli bir noktadır.

Sinüzit Nasıl Akıtılır

Bu duruma sahip bir kişi bundan nasıl kurtulacağını bilemeyebilir. Sinüzit sorunlarına bazı bitkisel çözümler arayabilirsiniz. Ancak bu gibi durumlarda sinüs ağrısı ve burun tıkanıklığı için özel spreyler yazabilecek bir doktora görünmek her zaman daha sağlıklıdır.

Bu spreyleri belirli zamanlarda kullanmak sinüzitin etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Uzun süre devam eden ve devam eden sinüzitlerde cerrahi müdahale tercih edilebilir. Sinüziti boşaltmanın birkaç yolu vardır.

Bu en çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan balon sinoplastidir. Bu yöntem ağrısızdır ve kanama yapmaz. Hastalarda yan etki oluşturmadığı için çok olumlu kullanılmaktadır. X-ışınları yardımıyla tıkalı sinüs bölgesine sönük bir balkon yerleştirilir ve bu balon şişirilir. Tedavinin ertesi günü hastalar normal hayatlarına kaldığı yerden devam edebilirler.

Bu tedavi yöntemi yaklaşık 20 dakika sürer. Bu tedavi yöntemi sadece 17 yaş üstü kişiler için uygundur. Evde sinüzitten kurtulmanın ve temizlemenin yolları nelerdir? Sinüs hastaları sinüziti rahatlatmak için birçok doğal yöntem kullanabilir.

Sinüzit, sıvı tutulması ve drenajı olarak bilinen bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunu şiddetli ağrıları olan kişilerin yaşam kalitesini etkileyebilir. Burun tıkanıklığı solunum zorluğuna neden olur. Sinüzit için kullanabileceğiniz birkaç ev ilacı vardır.

Sinüs hastaları tuzlu suyu sever. Bu hastaların yazın okyanusta yüzdüklerinde kendilerini daha iyi hissettikleri gözlemlenmiştir.Sinüs tıkanıklığını gidermenin bir yolu da tuzlu su kullanmaktır.Soğumaya bırakın. Soğutulmuş suya bir bardak ılık su ekleyin.

Bu suya karbonat ve bir çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Ardından, iğneyi burnunuza sokmak için çıkarılmış bir şırınga kullanabilirsiniz. Ancak tüm bu durumların mutlaka bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi ve doktor tarafından tavsiye edilmeyen hiçbir tedavi yönteminin kullanılmaması gerekmektedir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: