Gece İdrar Kaçırma Neden Kaynaklanır

Gece idrara çıkma veya uyku sırasında idrara çıkma daha doğru bir adlandırmadır.Yatak ıslatma damgalayıcı bir terimdir. çünkü kullanılmamalı. 5 yaşından büyük çocuklarda gece veya gündüz idrara çıkma Uyku sırasında idrara çıkmayı kontrol edememe durumunu açıklayan bir sağlık sorunudur.

gün boyunca uyanık İdrar kaçırmadan çok farklıdır. Gece idrara çıkma ile ilişkili bozukluklar (gece enürezisi). Sık idrara çıkma, ani idrar yapma isteği, idrar tutamama, aralıklı idrara çıkma, sık idrara çıkma, az miktar Poliüri gibi rahatsızlıklar yoktur.

Eşzamanlı gündüz işeme semptomları olan çocuklar daha yaygındır Erken fark edilip tedavi edilmelidir.

Çocuklarda uyku sırasında idrara çıkma sık görülen bir durumdur. 5 yaşına kadar gece yatak ıslatma normaldir.

kabul edilebilir. Bu yaş grubundaki çocuklar için gece yatak ıslatma normal bir gelişim evresidir.

Her çocuk tuvalet eğitimini öğrenir ve farklı bir hızda idrara çıkmayı ve idrara çıkmayı kontrol etmeyi öğrenir.

Gelişmeyi bilmemiz gerekiyor. Yaşa göre insidans oranlarına bakın. 5 ve 8 yaşlarında %15-20 12 yaşında %7, 12 yaşında ise %3 oranında görülür. 5 yaş üstü çocuklarda görülür Gece enürezisinin kesin nedeni bilinmemektedir, ancak birkaç faktör söz konusudur.

Bu kabul edilir. Yaygın inanışın aksine, uyurken idrar yapmak zihinsel bir durum değildir. yani geceleri Uykuda işeme belirtileri olan bir çocuğu hemen bir psikoloğa götürmek iyi bir yaklaşımdır.

yapmayın. Gece uykusunda işeyen çocukların sadece %2-3'ü hastalanır (idrar yolu enfeksiyonları).

hastalıkların %97'si sırasında (bulaşıcı hastalıklar, diyabet, tiroid aşırı yüklenmesi) Kabul edilemez olmasının sebeplerinden biri de bu. Yatak ıslatma erkeklerde kızlara göre daha yaygındır.

bazı duygusal durum nedeniyle yatak Nem şikayetleri. Çocuklar hayatları değiştikçe daha hızlı kururlar. Uyanır uyanmaz yatağınızı toplamaya başlayabilirsiniz.

Bu değişiklikler arasında yeni bir eve taşınma, yeni aile Örnekler, yeni kardeşleri veya aile üyelerini karşılama gibi aile üyelerinin gelişini içerir. B. Yeni kardeşler. ancak Bu koşullardan gece yatak ıslatma kalıcı değildir. Stres ve kaygıdan kaynaklanan Sanılanın aksine gece enürezisi küçük bir gruptur.

Bir çocuk, ebeveynlerden biri veya her ikisi hala çocukken yatağını ıslatırsa, çocuk da çocuktur.

ıslanma olasılığı daha yüksektir. Çocukluğunda yatağını ıslatmayan ebeveynlerin çocuklarında %15 Çocukken bir ebeveyn yatağı ıslatırsa her iki ebeveyni de %43 ıslatır Çocukken yatağı ıslatırsanız, çocuğunuzun yatağını ıslattığını görme olasılığınız %77'dir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: