Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?

Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?

Labioplasti, iç dudakların daha kaliteli olması amacıyla uygulanır. Özellikle birden çok yapılan düşük ve gebelikler sonucunda vajinal iç dudaklarda ciddi anlamda huzursuzluk verici düzeyde sarkmalar meydana gelir. Bu durumun yok edilmesinde ise söz konucu cerrahi müdahale uygulanabilir.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Labioplastiler daha çok iç dudakları sarkmış olan kadın hastalara uygulanabilir. Ameliyat direk olarak hijyenik ortamdan gizlilik üzerinden yapılır.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

En iyi labioplasti tekniği merak ediliyor. Bu uygulamada birçok yöntemler söz konusudur. Fakat daha profesyonel olması sebebiyle Parsiyel Rezeksiyon tekniği tercih ediliyor.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplastinin ameliyat fiyatları bugün merak ediliyor. Uygulama fiyatları klinikler ve hastaneler arasında değişkenlik gösterir. Doktorunuzun sitesinden labioplastinin ameliyat ücretlerini takip edebilirsiniz.

Kürtajların Önemi

İstenmeyen gebeliklerin en problemsiz bir şekilde ortadan kaldırılmasında kürtaj büyük bir öneme sahiptir. Bu özel tedavi şekli birçok modern ülkelerde olduğu gibi Türkiye üzerinden de geçmişten günümüze dek yasalar kapsamında uygulanıyor.

Bu nedenle söz konusu uygulama bugün pek çok profesyonel doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor. Kürtajlar hem anne hem de anne karnındaki bebek sağlığının riske atılmaması amacıyla uygulanır. Ayrıca düşük yapma riskinin de ortadan kaldırılması amacıyla uygulanabiliyor.

Kürtaj Nedir?

Kürtajlar hakkında birçok ayrıntılar merak ediliyor. Uygulamanın gerçek anlamda ne işe yaradığı ve ne gibi faydaları olduğu soruluyor. Kürtajlar, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması, düşük yapma riskinin ortadan kaldırılması, rahim ve vajinal sağlığın korunması amacıyla uygulanan en etkili tedavidir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Yukarıdaki tüm durumlarda kürtajlardan söz edilebilir. Fakat yasal kapsamda hastanın 18 yaşını doldurmaması durumunda kürtajdan söz edilemez.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi Ve Yapması Gerekenler

Garantili labioplasti haricinde kürtajlardan öncesinde de hastaların dikkat etmesi gerekenler arasında yeteri düzeyde uyku alması, ilaç kullanımına ara vermesi yer alır. Ayrıca ameliyat öncesinde doktor talimatları doğrultusunda hareket etmesi gerekir.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında da hastaların ilgili doktor talimatlarına uyması gerekir. Kürtajlardan sonrasındaki ilk 1 hafta sürede hastanın ağır ev eşyaları kaldırmaktan uzak durması, yeteri düzeyde ev ortamında dinlenmesi, verilen ek ilaçlara günlük düzenli olarak devam etmesi tavsiye edilir.

Kürtaj Fiyatları

Kürtajlarda dikkat edilmesi gerekenler listesinde uygulama fiyatlarıdır. Birçok özel doktor klinik merkezlerinde halen kürtajlar yüksek fiyatlar üzerinden uygulanır. Bu durum beraberinde hasta memnuniyetsizliğine neden oluyor. Bu nedenle de hastalar kürtajları yaptırmadan önce mutlaka doktor klinikleri arasında uygulama fiyatlarını araştırmalıdır. İster yurtiçinden ister yurtdışı üzerinden en kaliteli özel doktordan kürtajlar yaptırılabilir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Kızlık zarları en çok önemsenmesi gereken bölümdür. Bu bölümün en hafif darbeden dahi etkilendiği unutulmamalıdır. Bu nedenle kızlık zarlarının yırtılmalarında direk olarak doktordan tedavi alınmalıdır. Kızlık zarları hastanın genetik yapısına bağlı olarak kalın veya ince esnek yapıya sahiptir.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlık zarları muayenesi zarın yırtılıp yırtılmadığının tespit edilmesi için yapılır. Kızlık zarları muayeneleri de tıpkı kızlık zarları tedavilerinde olduğu gibi gizlilik içerisinde uygulanır. Bu nedenle siz değerli hastalar gönül rahatlığı içerisinde kızlık zarları muayenesi ve tedavisi yaptırabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarları dikimleri yöntemleri arasına iple zarın dikilmesi ve ameliyatla kızlık zarlarının dikilmesi yer alır. Bu nedenle de en uygun tedaviler üzerinden yırtılmış kızlık zarınızı kolayca diktirebilirsiniz. İşlem sırasında ise ayrıca herhangi acılar duymazsınız. Bu nedenle kızlık zarı dikimi gibi kürtajlarda birçok farklı durumlarda en kaliteli ameliyathaneler üzerinden gizlilik prensibine uyularak uygulanır.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Kızlık zarlarının kalıcı ve geçici olarak dikimi bugün mümkündür. Yüksek teknolojili cihazlar üzerinden yırtılan kızlık zarları kolayca dikilir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: