Penis Protezi Hakkında Genel Bilgiler

Penis Protezi Hakkında Genel Bilgiler

Doğal yöntemler ile sertleşme sağlayamayan kişiler penis protezi sayesinde cinsel hayatında ki sorunları ortadan kaldırır. Yapay bir penisin vücuda yerleştirilmesi ile birlikte sertleşme problemi kolaylıkla ortadan kalkar.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?


Penis protezi
, sertleşme sorunu yaşayan ve ilaç tedavisine yanıt vermeyen tüm erkek hastalar için uygundur.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Penis protezleri iki farklı gruba ayrılırlar. Katlanabilir ve şişmeli olarak farklı özelliklerde üretilen bu ürünler, kişinin seçimine ve ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Penis protezi operasyon süreci takılacak olan penis çeşidine bağlı olarak farklılık gösterir. Ortalama 45dakika süren bu süreç, bazı durumlarda 1,5 saati de bulabilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penis protezi ameliyatı sonrasında kişinin penis bölgesinde görülen şişlikler normaldir. Bu anlamda hekimin tavsiye ettiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca kişiye takılan aletler mutlaka doktorun uygun gördüğü zaman diliminde çıkarılmalıdır.

Penis Protezinin Avantajları

Penis protezi fizyolojik ereksiyon gösterdiğinden normalden hiçbir farkı yoktur. Doğal penis görünümüne sahip olan bu ürünler, cinsel ilişki sırasında konfor sağlar.

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte sağlık sektöründe yaşanan değişimler, sertleşme sorunu yaşayan kişilere de çeşitli çözümler getirmiştir. Sertleşmeye kesin çözüm olarak son dönemlerde hem uzmanlar hem de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen penise şok dalga tedavisi, yüksek basınçlı ses dalgalarından elde edilen enerji sayesinde özel cihazlar ile bölgeye uygulanır. Penisin farklı bölgelerinde sertleşmeyi gerçekleştirecek damarın oluşmasını sağlayan bu tedavi, kalıcı bir iyileşme süreci sunar.

Sertleşmeye kesin çözüm olarak sunulan bazı tıbbi yöntemler, uygulanan metot ve işlem sırasında kullanılan cihaza bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişilerin günlük hayatlarında ihtiyaçları olan cinsel yaşam, bazı nedenlere bağlı olarak olumsuz bir şekilde ilerleyebilir. Cinsel hayatta sıklıkla rastlanılan sorunlardan bir tanesi de erkeklerde sertleşme sorunudur. Sertleşme sağlayamayan cinsel organlar için sertleşmeye kesin çözüm uzman hekimler tarafından belirlenir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Cinsel yaşantısında sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalan erkekler, ağızdan almış oldukları ilaç yetersiz kaldığında penise şok dalga tedavisi metotlarını tercih edebilirler. Penise şok dalga tedavisi sertleşme sorunu, empotans, eretil disfonksiyon ve iktidarsızlık sorunu yaşayan tüm erkekler için uygundur.

ESWT Şok Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan penise şok dalga tedavisi, herhangi bir ameliyat ya da kortizol müdahalelere ihtiyaç duyulmaz. Yüksek enerjili şok dalgaları ile gerçekleştirilen bu işlemde, cihazın içerisinde bulunan mikrolar aracılığı ile ağrının tetikleyici noktalarına müdahale eder. Kas spazmının en aza indirilmesi hedef alınan bu işlemde, kas rejenerasyonunun artması da sağlanır.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Erkeklerin cinsel hayatında ciddi bir problem olan sertleşme sorunu, birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu anlamda sertleşme sorununu ortaya çıkan faktörler obezite, yoğun miktarda sigara ve alkol tüketimi, hipertansiyon, diyabet, genital enfeksiyonlar, mesane ameliyatı ve geçmiş dönem prostat hikâyesi sıralanabilir. Penise şok dalga tedavisi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Sertleşme Sorunun Nedenleri Nelerdir?

Sertleşme sorununu etkileyen nedenlerin başında kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların iyileşme sürecinde kullanılan ilaçlarlardır. Kişilerin hiçbir sağlık problemi olmadan sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalması söz konusu değildir.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenler

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde kalp hastalığı, tıkalı kan damarları, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, diyabet, aşırı kilo ve Parkinson hastalığı fiziksel nedenler olarak kabul edilir.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenler

Sertleşme sorununda tedavisi oldukça güç olan psikolojik nedenler, kişinin çocukluk döneminde maruz kaldığı geleneksel dayatmalar, bozulmuş beden algısı, özgüven eksikliği ve eşler arasında yaşanan çatışmalar ön sıralarda gelir.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Sertleşme sorunu ancak uzman bir doktor tarafından yapılan muayene sonucunda ortaya çıkar.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme problemi yaşayan kişilerde öncelikle ilaç tedavisi uygun görülür ve yetersiz kaldığı durumlarda tıbbi müdahaleler sertleşmeye kesin çözüm olarak hastaya uygulanır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: