EDSWT Uygulaması

EDSWT Uygulaması

İşlem uygulandığı yerde inflamasyon oluşumuna neden olur. Bu da sertleşmeye kesin çözüm olarak kişide kan akışını hızlandırır.

EDSWT Uygulaması Nasıldır?

Bu eswt tedavisi ilgili kliniklerde uzman ekipler tarafınca ses dalgaları kullanılarak yapılır.

EDSWT (Penise Şok Dalga Tedavisi) İşlemi Hangi Yaş Grubu Hastalara Uygulanabilir?

ESWT tedavisi yetişkinliğe erişmiş tüm hastalara uygulanabilir. Genellikle reçete edilen ana tedavi sildenafil (Viagra) gibi oral ilaçlardır. Bazı çalışmalar, bu ilaçlara alternatif olarak şok dalgası tedavisini, özellikle de basınçlı hava tarafından yönlendirilen düşük yoğunluklu elektroakustik dalgaları önermiştir. Bu terapi erektil disfonksiyon için tasarlanmamıştır, ancak kardiyoloji veya travmatoloji gibi diğer uzmanlıklarda fayda sağladığı için buna uyarlanmıştır.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Aşağıdaki sorunlar ve tıbbi durumlar erektil disfonksiyona neden olabilir:

  • 2 tip diyabet,
  • Kalp ve kan damarı hastalığı,
  • Damar tıkanıklığı,
  • Yüksek kan basıncı,
  • Böbrek hastalığı,
  • Multipl skleroz,
  • Peyronie hastalığı,
  • Radyasyon tedavisi ve prostat cerrahisi dahil prostat kanseri tedavilerinin neden olduğu yaralanma,
  • Penis, omurilik, prostat, mesane veya pelviste yaralanma,
  • Mesane kanseri cerrahisi,

Diyabetli erkeklerin, diyabeti olmayanlara göre erektil disfonksiyon geliştirme olasılığı iki ila üç kat daha fazladır. Sertleşmeye kesin çözüm olarak diyabet ve cinsel ve ürolojik sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Penise Şok Dalga Tedavisi (ESWT) Nedir?

Sertleşmeye kesin çözüm olarak ve sertleşme sorununu gidermek için uygulanan bir tedavi çeşididir. Bu tedavinin sonuçları 3 erkekten 2'sinde ereksiyonları iyileştirdiğini gösterir. Erkeklerin %50'si, ilacı bir yıldan fazla bir süre boyunca bırakmalarına izin veren faydalar yaşar.

Penis Protezi Nedir?

Uygun ameliyatlarla yapay bir penisin vücuda yerleştirilmesi işleminden ibarettir. Penis protez implantasyonu, özellikle oral ilaçlar ve intrakavernöz enjeksiyonlar gibi diğer tedavilerin başarısız olduğu bazı durumlarda, son terapötik kaynaktır.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Ameliyat ile anestezi altında 1 ila 1,5 saat arasında vücuda yerleştirilir. Erektil disfonksiyonu tedavi etmeye yönelik protetik cerrahi, son yıllarda hem malzeme hem de cerrahi tekniklerde büyük ilerlemeler kaydederek komplikasyonları azalmış ve hasta memnuniyetini artırmıştır. Daha önce ameliyat olmuş hastaların %90'ı elde edilen sonuçtan çok memnundur.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis kırılması işeme sırasında yanma, ağrı, şişlik, morluk vb. durumlar olduğunda görülebilir. Ayrıca protez için hastanın herhangi bir müdahaleden önce bilmesi gereken cinsel isteği, boşalmayı veya orgazmı etkilememesine özellikle dikkat edilmelidir. Her durumda, implante edilmiş penis protezi olan hastaların tekrar güçlü hissetmeleri ve bunun sonucunda cinsel istek ve sekse olan ilgiyi artırmaları yaygındır.

ED1000 Tedavisi İlk Kez Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmıştır?

İlk kez 2012 yılında penis kırılması için uygulanmıştır. Bu nedenle erektil disfonksiyon için birkaç iyileştirici tedavi alternatifinden birini oluştururlar.

ED1000 Tedavisi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Ortalama olarak 4 ila 10 seans arasında yapılır.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?

Uygun kliniklerde penis kırılması için yapılabilir. Her durumda, bir tedavi olarak şok dalgalarını seçmeden önce, belirli bir durumda gerçekten yararlı olup olmayacağını değerlendirmek için bir üroloğa danışmak önemlidir.

ED1000 Tedavisi İktidarsızlık Tedavisi Dışında Hangi Sorunlarda Kullanılır?

İktidarsızlık dışında prostat tedavisinde de kullanılabilir. Tüm bu sorunları araştırarak bilgi sahibi olunması konu hakkındaki bilgi ve birikim açısından da son derece önemlidir.

EDSTW Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bu EDSWT tedavisi ses dalgaları kullanılarak yapılır. Şok dalgaları ile de yapılan bu işlem çok ilgi uyandırmıştır ve birçok sağlık merkezinde, özellikle vasküler yapıdaki hafif erektil disfonksiyon için tercih edilen tedavi olarak konumlandırılmıştır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: