Mhrs Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Randevu Nasıl Alınır?

MHRS randevu almak çok kolaydır. Randevu işlemlerini yapmak için tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı olacak. MHRS randevu almak için hastanerandevu internet adresini ziyaret edin. Eğer üyelik kaydınızı yapmadıysanız, üyelik kaydınızı yapın. Randevu al butonuna tıklayın. Üye ol sekmesine tıklayın. Üyelik işleminizi tamamlayın. Eğer çoktan üye iseniz, kimlik no ve şifre ile randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu almak için hastane ve hekim seçimi yapmanız yeterli olur.

Mhrs Randevu Telefonla Nasıl Alınır?

Telefon ile MHRS randevusu almak isterseniz ALO 182’yi aramanız gerekir. Mobil ya da sabit hatlardan MHRS sistemini arayabilirsiniz. Telefon açtığınız zaman çağrı merkezi elemanı size randevu almanız konusunda destek olacaktır. Çağrı merkezi görevlisi sizden aşağıdaki seçimleri yapmanız gerekecektir:

  • Hekim seçimi,
  • Doktor seçimi,
  • Hastane seçimi,
  • Tarih seçimi,
  • Saat seçimi.

Bu seçimleri yaptıktan sonra sistemde kayıtlı olan telefon numarasına bildiri mesajı gelecektir. Bu mesajdan randevunuzu takip edebilirsiniz.

Mhrs Randevusu Nasıl İptal Edilir ?

MHRS randevusunu iptal etmek mümkündür. Randevuyu hangi kanaldan aldığınız fark etmeksizin iptal edebilirsiniz. Eğer randevunuza gidemezseniz, mutlaka iptal edin. Aksi halde gerçekten randevuya ihtiyacı olan bir kişinin hakkına girmiş olursunuz. Randevu iptal etmek için ilk önce kimlik no girin. Ardından şifrenizi girin. Ekranın üst bölümünde yer alan randevu geçmişine tıklayın. Hangi randevuyu iptal etmek isterseniz, o randevunun üzerine tıklayın. Ardından iptal et butonuna tıklayın. Dilerseniz MHRS randevuyu telefonla arayarak da iptal edebilirsiniz. Randevu iptali için çağrı merkezinin size sorduğu sorulara doğru yanıt vermeniz yeterli olur.

Mhrs Randevusu Hakkında Nereden Bilgi Alabilirim?

MHRS randevusu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin mhrs resmi internet sitesine giriş yapması gerekir. Giriş işlemi için kimlik no ile şifre bilgisi gerekir. Buradan randevu geçmişi kısmına girilmelidir. Eğer internetten sisteme giriş yapmak istemezseniz ALO 182 çağrı merkezini arayarak da randevu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli olması amacı ile MHRS sistemini yürürlüğe koymuştur. Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamındaki bu program sayesinde sağlık alanında önemli gelişmeler yaşanmıştır. MHRS randevu sistemine ulaşmak için aşağıdaki kanallardan bir tanesini kullanabilirsiniz:

  • ALO 182 çağrı merkezi üzerinden,
  • İnternet üzerinden,
  • Mobil uygulamalar üzerinden,
  • Aile hekimleri aracılığı ile MHRS randevu sistemini kullanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre MHRS randevu sisteminin erişilebilirlik seviyesi yüzde 99’dur. Sistem sayesinde hangi hastaneden, hekimden ve hangi tarihte randevu alabileceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Hem de randevu almak için bulunduğunuz yeri terk etmenize gerek yok. Kurumlara giderek sıra beklemek ve zaman kayıp etmek yok. MHRS randevu sistemini etkili şekilde kullanmak için telefonlarınıza mobil uygulamayı indirin. Uygulama tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?