Tatlandırıcıların zararları Nelerdir ?

Tatlandırıcıların zararları Nelerdir ?

Tatlandırıcıların zararları
Aspartam benzeri tatlandırıcı maddeler altı bin gibi yüksek miktarda besinlere ve kullandığımız ilaçlara katılmaktadır. Çoğu kişi bu bu maddeleri kilosunu kontrol altında tutmak için kullanılır.Lakin Bilinen yanlıştır,tatlandırıcılar sizi daha çok yararlı olmayan besinlere yöneltir. Yapılan bir araştırmada uzmanlar belirli sayıda kadına tatlandırıcı verilmiş ve belirli sayıda kadına çok fazla kalorisi olan besinler verilmiştir.Ve anlaşılmıştır ki tatlandırıcı kullanan kadınlar belli bir süreden sonra daha da kalori almaya başlamıştır.
Bilinen maddeler hayvanların çoğunda tümöre ve nöbet geçirmelerine neden olması kişilerde tedirginlik yaratmaktadır.
Tatlandırıcılar zararlımı :
Evet çok zararlıdır.Aşagıda belirtildiği gibi tümörlere sebep olur.Uzak durmak faydalıdır.
Tatlandırıcıların zararı :
Son yıllarda yapılan araştırmalara göre; tatlandırıcıların çıkmasından sonra beyin tümörleri sayısında gözle görülür bir şekilde artma gözlenmiştir.

O yüzden yediğiniz besin maddelerini tadını çıkararak yiyin.örneğin;hurma,taze meyvelerden yiyebilirsiniz.Ama kolayı,sodayı,meyve suyunu içmesseniz sizin yararınıza olur.Bol bol su için.Yaz aylarının en vazgeçilmezi,karpuzdur.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: