Lazer Göz Ameliyatı Kör Yapar mı?

Lazer Göz Ameliyatı Kör Yapar mı?

Lazer göz ameliyatı kör olma riski, lazer göz ameliyatı sonrası ve lazerle göz ameliyatı körlüğe yol açar mı SorularlaSaglik.com’da lazer ile göz ameliyatı olacak hastaların sorularını yanıtladık.

Lazer ile göz ameliyatı olacak olan hastaların ilk olarak kornea kalınlığı, korneanın şekli, gözbebeği ve göz tabakaları iyice incelenir, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra tedaviye başlanır. Lazer ile göz ameliyatı olacak olan hastaların hemen hepsi lazer göz ameliyatı kör olma riski var mıdır merak eder.

Göz sorunlarının giderilmesinde kullanılan lazer göz ameliyatında kör olma riski bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalar korkmadan uzman doktorlara kendilerini güvenle teslim edebilirler. Lazer ile göz ameliyatı ciddi bir operasyondur. Lazer göz ameliyatı sonrası doktorunuzun önerilerine uyar ve yapmanız gerekenleri yerine getirirseniz, ne körlük ne de başka hiçbir sorun meydana gelmeyecektir.

Lazerle göz ameliyatı sonrası gözlerin mikrop kapma riski yüksektir. Bu riski en aza indirmek için bakım ve hijyen son derece önem taşır. Bu zamana kadar hiçbir hasta lazer ile göz ameliyatı sonrası kör olmamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?