Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu

Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu

Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu

Yaşlanma neticesinde meydana gelen dudak kenarı sarkması sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla İzmir dudak dolgusu işlemi yapılır. Bunun yanında dudaklarına şekillendirmek ve hacim kazandırmak isteyen veya ince bir dudak yapısına sahip olup dudaklarının dolgun bir görünüm almasına ihtiyaç duyan kişilerde de yaygın olarak uygulanır. Dudaklarında simetri problemi yaşamakta olan ve bu sebeplerle dudak estetiği yaptırmak isteyen kişiler de oldukça fazla tercih eder.

Dr. Osman Baş

10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında ​ Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır​ . 2004 tarihinden itibaren kendine ait ​ Özel Mayasante Polikliniğinde ​ medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır.

O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içersinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarakta bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

İlerleyen zaman ile birlikte vücut, yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Yaşlanmanın etkisi ile ciltte bulunan kollajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarında, kayıplar oluşmaya başlar. Bu eksikliği ortadan kaldırmak amacıyla yapılan İzmir dudak dolgusu uygulaması yapılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulamasına başlamadan önce kişinin yüz yapısına uygun olan dudak biçimi belirlenir. Dudak dolgusu işleminden en az yarım saat önce İzmir dudak dolgusu işleminde bir acı hissedilmemesi için dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür.

Dolgu maddesi bulunan enjeksiyonişlemi ince uçlu bir iğne yardımıyla gerçekleştirilir. Uygulamadan sonra dudak bölgesinde geçici morluklar ve şişliklerin görülmesi çok normaldir. Bu şişkinlik genel itibariyle en fazla bir kaç gün içerisinde geçer. Kısa bir zaman alan bu işlem acısız ve kolay bir biçimde gerçekleşir.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

On sekiz yaşından büyük ve fiziksel gelişimini tamamlayan bireylerin özel sağlık problemleri olmadığı zaman İzmir burun dolgusu uygulaması yapılabilir. Özellikle, burnunda hafif kemeri, hafif eğriliği ve burun ucu hafif düşük konumda bulunan kişiler için burun dolgusuoldukça uygun bir yöntemdir.Tedaviye hasta oturur veya yatar konumda bulunurken başlanır.

İlk iki gün boyunca burun dolgusu yapılan kısımlarda kızarıklık ve şişlikler meydana gelebilir. Ödemin hafiflemesi ve şeklin oturmasıyla istenen görünüme üç ya da dört gün içinde kavuşulur. İki hafta sonra İzmir burun dolgusu kontrolü yapılabilir ve ulaşılan sonuca bağlı olarak yaklaşık on iki ay kalıcılık sağlar.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları işlemi yapan doktorun deneyimine, kullanılacak olan dolgunun markasına ve miktarına göre farklılık yaratabilir. Ayrıca İzmir burun dolgusu için kişinin öncelikle bu işleme uygun olup olmadığına karar verilir. Yapılan analizler neticesinde burun dolgusu için gerekli hazırlıkların yapılması sağlanır.

Çene Dolgusu neden yapılır?

Dolgu enjeksiyonları, genelde yüz bölgesindeki cilt kırışıklıklarını veya oluşan çukurları doldurmak için tercih edilen estetik işlemdir. Bunun yanında, çenedeki hacim eksikliklerini İzmir çene dolgusu ile gidermek için de uygulanır. Derinin altına enjekte edildiğinde, dolgu enjeksiyonu, bu alanın hacim almasını sağlar.

Dolgu enjeksiyonun yaratmış olduğu ödem, kullanılan ürünün niteliklerine genelde belirli bir süre içinde ortadan kaybolur. Dolgu malzemeleri enjeksiyonu ile artan çene hatlarına, kişiye göre ideal bir yüz biçimi oluşturabilir. Bu, çenenin oranları yüzün diğer fonksiyonları ile uyumlu hale getirebilir ve dış görünüşte olumlu etkiler kazandırır.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene biçimi ve formu, yüz güzelliğini ve yüzün uyumunu direk olarak etkiler. Herhangi bir cerrahi girişim, kesi ya da dikiş kullanılmadan çene hattına ilişkin birçok düzeltme ve şekillendirme işlemi çok kısa bir zaman içerisinde rahatlıkla yapılabilir. Yüz biçimi ile uyumlu olacak çene görünümünün oluşturulması İzmir çene dolgusu ile sağlanır.

Çene dolgusu; çenedeki hacim kayıplarında ve çeneye istenen formun verilmesinde kullanılacak olan işlemdir. Çenede belirgin bir görüntü elde edilmesini isteyen ve çenesi yapı olarak daha geride kalan insanlarda İzmir çene dolgusu sıklıkla tercih edilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?