Vejeteryan diyeti vejeteryan diyetleri nelerdir ?

Vejeteryan diyeti vejeteryan diyetleri nelerdir ?

Vejeteryan Kişiler için Özel Diyet
Hayvansal gıdalarla beslenmek insan vücudunun detoksifilikasyon sistemleri üstünde toksik meydana getirir.Kafeinler, sigara içmek,eroin kullanmayı bırakma ,az zaman sürse de yorgun olma hali,,baş ağrısı ve benzeri rahatsızlıklar oluşabilir. Rahatsızlıklar hemen hemen 14 günde geçer.

Uyum sağlayabilmeniz yaklaşık yedi gün sürer.Bu zaman zarfında çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.Aldığınız besinleri terketmek çoğu zaman uykuya yorgunluğa sebep olur.Çünkü bu maddeler aynı zamanda uyarıcıdır.

Bazen bu durumlarda kişi proteine ihtiyaç duyabilir.Böyle bir durumla karşılaşıldığında lifi azaltmak,bağırsaktaaki geçiş hızını yavaşlatmak,emilimine yardımcı olmak için hayvansal gıdalardan yemek gerekir. Bu durum çoğu zaman sindirimdeki sorundan kaaynaklanmaktadır.Genelde yapılan araştırmalarda görülüyor ki çoğu hayvansal gıdalara gerek duymaz.Böyle kimseler doktorların önerilerine harfiyen uymak zorundadırlar bu da hayvansal gıdayı almalarını azaltır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: