Tuz ve Şeker Tüketimine Dikkat

Tuz ve Şeker Tüketimine Dikkat

Tuz ve şeker tüketiminin belirli bir sınırlamaya tabi tutulması gerekmektedir. Özellikle kişilerin kilo problemi varsa bu sorunun ortadan kalkması adına tuz ve şekerin çok kısıtlı tüketilmesi önerilmektedir. Hatta mümkünse rafine şeker tüketimini tamamen bırakmanız sizin için çok daha verimli olacaktır.

Beslenme Düzenine Dikkat!

Beslenme düzeninde çok tuz ve şeker yoğunluğu olan içeriklerin tüketilmesi durumunda özellikle karaciğer üzerindeki yükün arttığı ve kalp sağlığını da olumsuz yönde etkilediği fark edilmektedir. Beslenme düzeni ile alakalı olarak tuz kullanımı illa mecburi görülüyor ve kişiler vazgeçemiyorsa tercihin kaya tuzundan yana kullanılması önerilmektedir. Ancak bu şekilde dengeli bir beslenme düzeninin oluşturulması mümkün kılınmaktadır.

Rafine Şeker Bağımlılık Yaratıyor

Rafine şeker konusunda yapılan çalışmalar içeriğin kişilerde büyük bir bağımlılık yarattığını ortaya koymaktadır. Kişilerin şekerden kurtulması için en azından belirli bir süre bu yeni düzenlerine biat etmeleri gerekmektedir. Rafine şeker ile alakalı olarak hemen hemen tüm paketli gıdaların tüketim sürecinden uzaklaştırılması önerilmektedir. İçerik kısmında yazmada dahi hemen hemen tüm paketli gıdalarda rafine şeker mevcuttur.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: