Topuk Dikeni Nasıl Geçer?

Topuk dikeni nasıl geçer; topuk dikeni ilk safhalarda çok dikkate alınmasa dahi kişilerin hayatında tüm günlük hayatı alt üst edecek bir etkiye sahip olabilmektedir. Özellikle topuk dikeni ile yürümek zorunda kalan kişilerin tüm bacağında ağrıyı hissetmesi söz konusu olabilmektedir. Tam da bu nedenle diken oluşmaması için ayakkabı seçiminizi sağlıklı biçimde yapmaya ayrıca dikkat etmelisiniz.

Topuk Dikeni İçin Evde Ne Yapılabilir?

Topuk dikeni için evde epsom tuzu uygulayabilirsiniz.

  • Epsom tuzundan istifade ederken kişilerin sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar tuzu dökmeleri ve karıştırmaları gerekir.
  • Ilık hale geldiği zaman ayağınızı suyun içine daldırmalısınız. Bu şekilde ayağınızdaki ölü derilerden kurtulmak da mümkün olacaktır. 10 15 dakika kadar bekletmeniz ayağınızın rahatlaması için yeterlidir.

Bu tedavinin rahatlatıcı bir etkisi olsa da size kesin ve kalıcı bir sonuç sunmayacaktır. Kalıcı olarak topuk dikeninden kurtulmak için kilo vermeye özen göstermelisiniz. Kilonun da diken oluşum olasılığını artırdığı iddia edilmektedir. Sadece topuk dikeni için değil aynı zamanda tüm omurganızdaki yükün azaltılması için de epsom tuzundan istifade edebilirsiniz.

Topuk Dikeni İçin Ne Yapmam Lazım?

Topuk dikeni nasıl geçer; topuk dikeni ile mücadele ederken özellikle ayakkabınızın ayak sağlığı ile tam uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayak sağlığınızı destekleyecek 6 noktalı ürünler seçilmelidir. Aksi takdirde ayak sağlığında büyük sorunlar meydana gelebilir. İlerleyen safhalarda yürümede dahi zorlanabilirsiniz. Bu nedenle uzmanların vermiş olduğu tavsiyeleri dikkate almalısınız.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: