İlaçsız Testosteron Artırma Yolları Nelerdir ?

Testosteron en önemli erkek cinsiyet hormonudur, ancak kadınlarda da az miktarda bulunur. Erkeklerin testislerinde ve kadınların yumurtalıklarında üretilir. Adrenal bezler ayrıca eser miktarda testosteron üretir.

Testosteron, libido, erektil fonksiyon, sperm üretimi, kemik yoğunluğu, kas kütlesi, ruh hali dengesi ve daha fazlasını düzenleyerek yaşam boyunca erkek sağlığında önemli bir rol oynar. Ama doğru ayna hem yetişkinlikte hem de yaşlılıkta önemlidir.

İlginç bir şekilde, kadınların sağlığında ve cinsel esenliğinde de önemli bir rol oynar, bu bir şey değildir. Egzersiz, birçok yaşam tarzı hastalığını önlemenin en etkili yollarından biridir. İlginç bir şekilde, testosteronu da artırabilir.Geniş bir gözden geçirme çalışması, düzenli olarak egzersiz yapanların daha yüksek testosteron seviyelerine sahip olduğunu buldu.

Egzersiz, yaşlı erişkinlerde testosteron seviyelerini, zindeliği ve reaksiyon süresini artırır. Aşırı kilolu erkeklerde yapılan yeni bir araştırma, artan fiziksel aktivitenin testosteron düzeylerini yükseltmede kilo verme diyetlerinden daha faydalı olduğunu gösteriyor.

Halter gibi, kuvvet antrenmanı da hem kısa hem de uzun vadede testosteron seviyelerini artırmak için en iyi egzersiz türüdür. Ne yediğiniz, testosteron ve diğer hormon düzeyleriniz üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

Bu nedenle, uzun süreli kalori alımınıza ve beslenme stratejinize dikkat etmelisiniz. Yeterli protein alımı, sağlıklı seviyelerin korunmasına yardımcı olur ve aynı zamanda testosteron seviyeleri ile ilişkili olan yağ kaybını destekler.

Araştırmalar sürekli olarak uzun süreli stresin tehlikelerini vurgulamıştır ve bunun kortizol hormonu düzeylerini artırabilen faktörlerden biri olduğu gösterilmiştir.

Uzun süreli stresin bir sonucu olarak kortizol düzeyleri Testosteron düzeylerinin anormal bir şekilde yükselmesi, testosteron düzeylerini hızla tüketebilir.

Bu hormonlar tahterevalli gibi çalışır. Biri yükselirken diğeri aşağı iner. D vitamini hızla dünyanın en popüler vitaminlerinden biri haline geliyor.

Çalışmalar, çeşitli sağlık yararları olduğunu ve ayrıca doğal bir testosteron güçlendirici olarak işlev gördüğünü göstermiştir.

C ve E vitaminlerinin cinsel ilişki ile bağlantılı bileşenlerdir  ve testosteron seviyelerinde oldukça önemlilerdir araştırmalara göre d vitamini Testosteron en çok bağlantısı olan vitamin ve d vitamini Testosteron kalitesini belirliyor

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: