Saç ekimi nasıl yapılıyor saç nasıl ekiliyor ?

Saç Nasıl Ekilir?
Kaybedilen saçların yerine gelebilmesi için kadın ya da erkeğe ilaç tedavisi uygulanabilir. Bu belirtilen tedavilerin olabilmesi için kendi saçınız kullanılır ve saçın sağlıklı olması gerekir. Belli bölgelerdeki saçlar kullanılır ve bu bölgelere donör adı verilir.

saç ekimi işlemi genlde lokal anestezi şeklinde yapılır gerek görülen durumlarda hastanede kalınabilir. Bu işlem olurken baş kısmınızda herhangi bir acı hissetmezsiniz. Ancak,bazı baskıların ya da çekmelerin farkına varabilirsiniz.

GREFTLERDEN BAHSEDİCEK OLURSAK
Saçlı bölümden alınan saç saçsız bölgeye nakledilir. Bu nakletme işlemi birçok teknikle uygulanır.

Greftler yani alınan saçlar genellikle 1/7-1/8 inch aralıklarla bölgeye koyulur ve yapılan ilk greftler arasında oluşan boşluklar her bir sonraki seanslarda halledilir. Yapılan uygulamanın nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgiyi doktorunuzdan isteyiniz.

SAÇ EKİMİ İŞLEMİ SONRASI OLUŞABİLİCEK TEHLİKELER
yapılan işlem bir uzman tarafından uygulanırsa herhangi bir tehlike olmaz .Fakat uzmanınız acemi deneyimsiz ise yara izleri ,aşırı kanama,
,enfeksiyon görülebilir. Bazen de yapılan işlem geçersiz olabilir. Çünkü yeni saç yeni yerinde bir gelişme göstermeyebilir.
SAÇ EKİMİ İŞLEMİ SONRASINDA ÖNERİLEN TAVSİYELER
Ameliyattan sonra kendinizi kesinlikle yormayınız. İşlemden sonra mutlaka sizi eve götürücek birini ayarlayın. Ama birkaç gün sonra gündelik işlerinize devam edebilirsiniz.

Birkaç gün saçlarınızı yıkamayınız ve yıkarken de normalden fazla dikkatli davranın. İşlemden sonra yeni eklenen saçlar dökülürse telaşa kapılmayınız saçın büyümesi 5-6 hafta içinde başlar. İçiniz rahat olsun.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: