Rahim Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Rahim Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Rahim kanserinin tedavisi rahim kanseri tedavi rahim kanseri nasıl geçer rahim kanseri tedavisi nasıl yapılır rahim kanseri tedavi yöntemleri rahim kanseri tedavileri hakkında SorularlaSaglik.com’da bilgi edineceksiniz.

 

Günümüzde kadınlarda jinekolojik kanser türlerinin başında gelen rahim kanseri, ilk dönemlerde hiçbir belirtiye neden olmamakta, nadiren yapılan jinekolojik muayene ve testlerle erken evrelerde tespit edilmektedir. Büyüyen tümör ve adet kanaması haricinde meydana gelen kanamalar rahim kanserini işaret etmektedir. Peki, rahim kanserinin tedavisi nasıl yapılır?

Çoğu kez rahim kanseri rahmin, yumurtalıkların ve fallop tüplerinin cerrahi operasyonla alınması ile tedavi edilmektedir. Menopoza girmemiş olan kadınların hem menopoz belirtilerinin hem de kemik erimesi hastalığının önlenebilmesi açısından bir yumurtalık bırakılabilir ve radyasyon tedavisi sürdürülür. Eğer kanser metastaz yapmışsa kemoterapi uygulamasına gerek duyulur. Kanser hücresi yayılma göstermiş ise progesteron tedavisi ile bu yayılma haline sınırlandırma getirilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?