Östrojen Yükselten Bitkiler Nelerdir ?

Hangi besinler östrojeni artırır? Hangi Otlar ve Yiyecekler Östrojen Düzeylerini Yükseltir?

Aşırı doz alan kadınlar, östrojen artırıcı yiyeceklerin ve bitkisel takviyelerin etkilerini araştırıyorlar.

Östrojen hormonunu artıran besinler tüketirken dikkatli olunması önerilir.

Sağlıklı besinler tüketerek vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Kadın cinsel özelliklerinden ve üremesinden sorumlu hormon olarak bilinen östrojen, kadın sağlığında en çok bilinen hormonlardan ikisi, adet döngüsünü ve hamileliği destekleyen hormon progesteron ile birlikte.

Düşük östrojen ve progesteron seviyeleri, ruh hali değişimleri Vücuttaki östrojen seviyelerini artırmak için kullanılan çoğu ilaç doğrudan östrojen üretimini destekler veya vücuttaki östrojen aktivitesini arttırır.

Bizim de önerebileceğimiz bir şey var. Vücudun mikro besin eksikliklerini tamamlamak için belirli yiyecekleri yemek, östrojen eksikliğini önlemeye yardımcı olabilir.

Bu, bazı yiyeceklerde bulunan fitoöstrojen adı verilen maddelerle sağlanır. Bu bakımdan rejim şeklinde kullanmak yerine dengeli bir şekilde diyete dahil edilmesi ve ölçülü tüketilmesi önerilir.

Çeşitli şekillerde tüketilebilen soya fasulyesi, tofu ve tofu gibi soya ürünleri iyi fitoöstrojen kaynakları olarak gösterilmektedir.

Fitoöstrojenler östrojene benzer kimyasal yapılara sahiptir. Bazı fitoöstrojenlerin olumsuz etkileri hakkında tartışmalar devam ederken, keten tohumu gibi östrojen seviyelerini destekleyen gıdalar birçok yönden tercih edilmeye devam ediyor.

Kahvaltıda severek tükettiğimiz tahinin östrojene etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Yapılan araştırmalar tahini oluşturan susam tohumlarının östrojene benzer faydalı etkilere sahip olduğunu gösteriyor.

Hurma, kuru erik ve kuru kayısı, fitoöstrojen içeren kuru meyvelerden bazılarıdır. Kuru kayısıya ek olarak taze kayısı da östrojen artırıcı etkilere sahiptir ve büyük bir destektir.

Karnabahar, brokoli, Brüksel lahanası ve lahana gibi turpgil sebzeler, yüksek düzeyde fitoöstrojenlerle karakterize edilir. Bu gıdaları tüketirken sarımsak ve sarımsak yağı kullanmak fitoöstrojen düzeylerini yükseltir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: