Op. Dr. Arif Eroğlu – J Plasma Nedir ?

Op. Dr. Arif Eroğlu – J Plasma Nedir ?

Op. Dr. Arif Eroğlu – J Plasma Nedir?

J Plasma son zamanların en çok talep gören bir estetik yöntemidir. Bu işlem vücut ve boyundaki gevşemiş deriyi sıkılaştırma amacıyla yapılır. Oldukça etkili ve bir o kadar da basit ama gelişmiş bir tekniktir.

J Plasma Nasıl Yapılır?

J plasma diğer cilt sıkılaştırma amacı ile kullanılan yöntemler gibi değildir. Burada radyo frekans enerjisi helyum gazı ile birleşerek helyum plazma enerjisine dönüştürülür. J Plazma sayesinde ciltaltı ısısı 37 dereceden 85 dereceye çıkartılır ama cilt hiçbir şekilde zarar görmez. Uygulanan plazma enerjisi sayesinde deri altı kollajenlerde kısalma meydana gelir. Bu sayede gevşemiş deride ciddi anlamda bir sıkılaşma sağlanabilir.

J Plasma Kimlere Uygulanır?

J Plasma kimlere uygulanır sorusu bu işlemi yaptırmayı düşünen insanlar tarafından merak edilir. Öncelikle bu işlem 18 yaş üzeri kişilere uygulanabilir. Sağlıklı tüm hastalara ve tüm cilt tiplerine de uygun olan bir işlemdir. Amaç deri sıkılaştırma olduğun için derinin çatlağının az olması sonucu pozitif olarak etkileyecektir.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

1980 den beri uygulanan klasik yağ çekme uygulamasının günümüzdeki teknolojik hali olan Vaser Liposuction işleminde kullanılan ses dalgaları ile hedeflenen bölgedeki yağ dokularını sıvı hale getirir. Güvenilir ve yenilikçi bir yağ alma yöntemidir

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Geleneksel Liposuction tekniğini daha modern versiyonu olan vaser liposuction günümüzde vücut şekillendirme amacıyla sıkça kullanılır.

Vaser liposuction küçük alanlarda (diz içi, gıdı, ayak bileği..) lokal anestezi ile yapılabilir. Geniş alanlarda, çok fazla yağlanma olan durumlarda ve birden çok alanın aynı anda yapıldığı durumlarda genel anestezi tercih edilir. Vaser liposuction işleminde bölgesel olarak birikmiş fazla yağlar ultrasonik ses dalgaları ile sıvılaştırılır ve vücuttan çekilir. Yağlar sıvılaştırıldığı için daha inve ve küçük delikli kanüllerle daha az travma ile çekilebilir. Ayrıca vaser lipo işlemi sırasında sinir ve damarlar ultrasondan etkilenmedikleri için bu durum iyileşme sürecini olumlu olarak etkiler.

Vaser Liposuction  yani süper ultrasonik lipolizin yağ hücresine zarar vermemesi işleminin en önemli özelliğidir. Bu özellik sayesinde vaser sonrası alınan fazla yağ vücudun farklı bölgelerinde (kalça , meme..) yeniden şekillendirme için kullanılabilir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Kişiye özel planlanan vaser liposuction fiyatları da kişinin vücut özelliklerine göre değişir. İşlemin yapılacağı bölge sayısı, yağ miktarı, hastane ve doktorun tecrübesinin de bu işlemin fiyatında büyük bir önemi vardır.

Total Vücut Şekillendirme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Total vücut şekillendirme de aynı anda vücudun birçok alanından yağ çekilir. Alan sayısı arttıkça hastanın dinlenme süreci de doğal olarak birkaç gün uzayacaktır. İyileşmeyi olumlu etkileyen faktörlerden biri korseyi tarif edilen şekilde kullanmaktır. Korsenin en az 1 ay kullanılması tavsiye edilir. Ameliyat sonrası süreçte hasta uyku ve beslenmesine dikkat etmelidir. Hastanın iyi dinlenmesi, gün içerisinde yürüyüşler ve hafif egzersizler yapması da önemlidir. Dinlenme ile birlikte yeme içmenize de dikkat etmelisiniz.

Total Vücut Şekillendirme Nedir ?

Çoğu insan çeşitli yöntemler deneyerek vücudunun değişmesini amaçlıyor. Bu diyet olabildiği gibi spor da olabiliyor. Bu yöntemlerde amaç zayıflamadır. Ancak zayıflama seçici değildir. Her yerden aynı oranda zayıflanır. Vücut orantınız iyi ise bu yöntemlere düzenli bir şekilde devam ederseniz iyi bir şekil alabilirsiniz. Ama vücut orantısı tam olmayan veya bazı bölgelerinde çöküklükler olan kişilerin bu yöntemleri kullanarak şekillenmesi mümkün değildir. Total vücut şekillendirmede zayıflama ile sağlanamayacak bir değişim yaşanır. İnsanlar zayıflama ile aynı şeklin daha küçüğü olabilir. Halbuki total vücut şekillendirmede fazla olan yerlerde yağ azaltılırken az olan yerlere yağ transfer edilerek doldurulur. Sonuçta daha ince ve kıvrımlı bir vücut yaratılır. Vücudunuzdaki yağ birikimi orantısız da olsa Total vücut şekillendirme ile etkili ve kısa sürede hızlı bir çözüm elde edebilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?