Nezle Nasıl Geçer?

Nezle nasıl geçer; nezlenin farklı sebepleri olabilmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde en sık rastlanan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Kişilerin nezle semptomlarını en az seviyede hissetmesi için bitkisel karışımlar uygulama hususunda oldukça dikkatli olması gerekir. Nezlenin semptomlarını en hafif şekilde hissetmenizi sağlayacak en temel besin zencefildir. Dilerseniz kurutulmuş dilerseniz de taze hali ile kullanabilirsiniz. Bitkisel tedavi yöntemlerine önem veriyorsanız kesinlikle içeriğinden istifade ettiğiniz ürünlerin doğal ve organik olmasına dikkat etmelisiniz.

Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir?

Nezleyi hızlı bir biçimde atlatmak isteyen kişilerin bir diğer önemli silahı da ıhlamurdur. Ihlamuru az suda yoğun bir şekilde demleyerek için karabiber ve zencefil katarak içmeniz tavsiye edilmektedir. Bu şekilde genizlerinizin açılmasını da sağlayacaksınız. İçeriğin biraz acı tatta olmasının yanı sıra bir iki kere tükettiğiniz zaman dinçliğinizi de size yeniden kazandıracağının ayrıca bildirilmesi gerekir.

Nezle Ve Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

Nezle nasıl geçer; burun akıntısı ile baş etmek için buhar banyosundan istifade etmelisiniz.

  • Bir geniş tencere içine suyu eklemelisiniz. Altını açmalısınız.
  • Kaynadıktan sonra içine birkaç damla doğal yağ eklemelisiniz. Akabinde başınızı tencerenin üzerine doğru eğmeli ve bu içeriği solumalısınız.
  • Bu şekilde sinüslerinizin tıkalı olması durumunda dahi açılacaktır. Derin bir nefes almanızı mümkün kılacaktır. Haftada bir iki kere uygulayabilirsiniz.

Bu aşamada kullanmış olduğunuz uçucu yağın kesinlikle doğal içerikli olmasına dikkat etmelisiniz aksi takdirde verimli bir sonuç elde edilmeyecektir.

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: