Meniden Neden Kan Gelir?

Meniden Neden Kan Gelir?

Penisten kan gelmesi sebepleri nelerdir? Penisten kanama iki tiptir. Sünnet derisinden kanama veya üretranın açılmasından kan (idrarlı veya idrarsız) gelebilir.

Penis derisinden kanamanın yaygın nedenleri arasında travma veya sıkı sünnet derisi ve (sünnet derisinin iltihabı) bulunur. Penis kanseri, penisten kanamanın daha az yaygın bir nedenidir. Penis derisinden travmatik kanama en sık cinsel ilişkiden sonra ortaya çıkar. Penisten kan gelmesi iltihaptan (fimozis veya balanit) kaynaklandığında, cinsel aktivite dışındaki nedenlerle de ortaya çıkabilir.

Penisten kan gelmesi durumunda her türlü sorunun gelmesine açık olunması gerekir. İltihaplanma veyahut başkaca bir sorunun meydana gelmesi an meselesidir. Bu bağlamda penisten niçin kan geldiğini araştırmak adına çevreden ya da doktorlardan yardım alınmasında fayda vardır.

Menimde Neden Kan Var?

Meniden kan gelmesi; penise travma, menide kan veya idrar yolu enfeksiyonu, genişlemiş prostat, böbrek taşları, mesane taşları ve diğer birçok nedenden kaynaklanabilir. Cinsel ilişkiden sonra da penisten kanamanın bazı ana nedeni olabilir.

Üretradan kanama (idrar deliği) sebepleri nelerdir? İdrardaki kanın yanı sıra üretradan gelen kanın farklı nedenleri vardır ve bir ürolog tarafından değerlendirilmesi gerekir. Sorun genellikle küçük olsa da bazen hayati tehlike oluşturabilir.

En yaygın nedenler idrar yolu enfeksiyonudur. Bir kırık ayrıca üretra yaralanmaları ve üretradan kanama ile ilişkili olabilir. Penisten kan gelmesi durumunda kanamanın nedenini belirlemek için genellikle bir sistoskopi yapılır. Değerlendirmek için ek testler de yapılabilir.

Menimde Kan Nedenleri Nelerdir?

Üretra, idrar veya meniden kan gelmesi durumunda kanın başlıca nedenleri şunlardır:

  • İdrar enfeksiyonu (semen enfeksiyonu),
  • Mesane kanseri,
  • Böbrek ve mesane taşları kanamaya neden olabilir.

Tüm tedaviler kozmetik sünnet, sünnet revizyonu ve penil frenuloplasti konusunda deneyimli, kurul onaylı ürologlar tarafından gerçekleştirilir. Fimosis, balanitis, balanitis xerotica obliterans (BXO), penil deri köprüleri ve penis ağrısı, yaralar ve kesikler, sünnet derisi sorunları ve genital siğiller dahil olmak üzere diğer penis sorunları olan erkekler tedavi edilebilir.

Menideki Kan Tedavi Süreçleri Nelerdir?

Erkek cinsel ve erektil disfonksiyon için çok çeşitli tedavi seçenekleri sunan klinikler vardır. Erkekler için meniden kan gelmesi durumunda tıbbi tedaviler, sünnet dahil cerrahi, sünnet revizyonu, penil frenuloplasti, "ShangRing" sünnetinin yanı sıra Peyronie hastalığı için penil plikasyon ve erektil disfonksiyon için penis implant cerrahisi dahil olmak üzere birçok farklı penis cerrahisi kullanılarak başarıyla tedavi edilir.

Testis (yumurtalık) Nedir?

Testisler erkek skrotumda bulunan erkek üreme bezleridir. 4 ila 6 santimetre uzunluğunda oval şekillidirler. Karın arka duvarında retroperitoneal olarak gelişirler ve doğumdan önce skrotuma inerler. Skrotum genellikle asimetriktir ve bir testis diğerinden daha aşağıdadır (genellikle solda). İndikten sonra testisler, spermatik kordlarla karına bağlanır ve skrotal ligament ile skrotuma bağlı kalır.

Testis (yumurtalık) Ağrısı Neden Olur?

Genel itibari ile zorlanma ve enfeksiyon gibi hastalıklardan dolayı testis ağrısı oluşabilir. Ayrıca erkeklerde testisler kadınlarda yumurtalıklara benzerdir. Steroidogenez sürecinde androjenler (esas olarak testosteron) adı verilen seks hormonları üretirler ve spermatogenezde spermatozoa üretimi gerçekleşir.

Testislerin endokrin fonksiyonu adenohipofiz (ön hipofiz bezi) tarafından kontrol edilirken, luteinize edici hormon (LH) testosteron üretimini ve folikül uyarıcı hormon (FSH) sperm üretimini uyarır.

Testis Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

Testis ağrısı tedavisi için ilaç kullanımı ya da ameliyat gerekebilir. Ayrıca testislerin ön ve arka kenarlarla ayrılmış medial ve lateral olmak üzere iki yüzü vardır. Oval şekli nedeniyle testislerin üst ve alt ekstremiteleri vardır. Üst ekstremite epididim ile yakından ilişkilidir, alt ekstremite ise skrotal bağ (genitoinguinal bağ veya gubernakulum testis kalıntısı) ile skrotuma bağlıdır.

Hangi Durumlarda Doktora veya Hastaneye Gitmeli?

Bir testis ağrısı hissediliyorsa her koşulda doktora görünmek gerekir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: