Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Birçok işlemde olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da dikkat edilmesi gereken unsurlar söz konusudur. Özellikle operasyon öncesinde yaptıklarınız işlem esnasındaki süreci doğrudan etkileyecek düzeydedir. Bu sebeple hekimler meme küçültme operasyonundan önce kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmasını önermez.

Ayrıca operasyondan bir süre önce alkol ve sigara kullanımına ara vermeniz gerekiyor. Hekim gerekli kontrollerden sonra meme küçültme operasyonunu size uygun yöntemle gerçekleştirir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme sonrasında yaptığınız şeyler iyileşme sürecini etkiler. Örneğin hekimin uyarılarına rağmen meme küçültme operasyonundan sonra ağır hareketler yapar ya da ağırlık kaldırırsanız sağlığınızı riske atmış olursunuz.

İyileşme sürecinin olması gerektiği gibi ilerlemesini istiyorsanız en az üç hafta sporcu sutyenini çıkarmamanız gerekiyor. Ayrıca bir hafta boyunca iyi bir şekilde dinlenmenizde fayda var.

Meme Büyütme Estetiği

Günümüzde meme büyütme estetiği oldukça popüler işlemler arasında yer alır. Özellikle kadınlar göğüslerinin boyutuna ve biçimine önem verdiği için sektörde meme büyütme ameliyatına ilgi gösteren kişi sayısı giderek artış göstermiştir.

Aklınızda meme büyütme ameliyatı yaptırmak varsa birtakım unsurlara dikkat etmelisiniz. İlk olarak meme büyütme ameliyatının amacı göğüslerin istenenden küçük boyutta olmasıdır. Küçük göğüslere sahip kadınlar meme büyütme estetiğine başvurarak sorununu çözer.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde meme büyütme estetiği düşünüldüğü kadar korkulacak bir işlem olmaktan çıkmıştır. Hatta son zamanlarda gayet sıradan bir işlem hâline geldi. Bu sebeple meme büyütme estetiği yaptırmaya çekiniyorsanız korkmanıza gerek yoktur.

Uzmanlar işlem esnasında meme implantı kullanmayı tercih eder. Meme implantları bu işlemde standartlaşmış durumdadır. İmplantların içi silikon jelle doludur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Araştırma yaptığınız zaman yağ enjeksiyonuyla meme büyütme ameliyatı yaptıranlar görürsünüz. Son dönemlerde bu yöntem yaygınlık gösterse de silikon jel kadar kalıcı değildir. Bu sebeple uzmanlar genelde meme implantını standart olarak tercih eder.

Meme büyütme ameliyatının nasıl yapıldığını öğrendiğiniz zaman işlem sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü bilinçli hareket edersiniz ve korkmanız gereken bir durum olmadığını anlayabilirsiniz.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik cerrahlar meme implantı ve yağ enjeksiyonu yöntemlerini kullanır. Meme büyütme operasyonunda yağ enjeksiyonu herkese uygulanmaz. Gerekli görülen hastalarda uygulanır ama kalıcılığı beklentileri karşılamadığı için pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Uzun süre kalıcılık sağlanabilmesi açısından silikon jelle dolu meme implantı kullanılır. Meme implantları bu estetik operasyonda standartlaşmıştır. Bu sebeple uzmanlar gönül rahatlığıyla uygular.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Tıp sektöründe mastopeksi olarak adlandırılan işlem, halk arasında meme dikleştirme olarak bilinir. Operasyon esnasında iki farklı yöntem tercih edilir. Memelerinizin boyutu küçükse dokunun alt kısmına silikon yerleştirilir.

Memelerinin boyutu büyük olanlar için fazla meme dokusu alınır. Böylelikle her iki seçenekte de meme dikleştirme işlemi yapılmış olur. Bu operasyon sayesinde iki memeniz arasındaki simetri bozukluğu giderilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Söz konusu sağlık sorunu değilse mastopeksi işlemini 18 yaşından küçük bireylerin yaptırmaması gerekir. Yaşın ilerlemesi, hamilelik ve emzirme dönemi sarkma sorununa sebep olan unsurlardır. Bu unsurlar sebebiyle sarkma sorunu yaşıyorsanız uzmanlarla görüşmenizde sakınca yoktur.

Sarkmaya sebep olan unsurlardan bir başkası sık kilo değişimi yaşamaktır. Aynı zamanda memesi büyük olanlar da sarkma sorunu yaşadığından söz eder. Kontroller sonucunda operasyon için uygun görüldüyseniz mastopeksi yaptırabilirsiniz. Başarılı bir süreç olması için meme dikleştirme uzmanı hakkında araştırma yapmanız gerekir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: