Meme Dikleştirme Estetiği – Dr. Erkin Önsal

Meme Dikleştirme Estetiği – Dr. Erkin Önsal

Meme Dikleştirme Estetiği – Dr. Erkin Önsal

Memelerin hacminin kaybedilmesi ve sarkmaların yaşanması kadınların öz güvenlerini kaybetmesine neden olduğu için meme dikleştirme işlemi uygulanır. Bu gibi durumların söz konusu olması halinde göğüslerin toparlanmasına yardımcı olan ve dikleşmesini sağlayan meme dikleştirmeestetiği tercih edilmelidir.

Sağlık açısından zorunlu olmayan bu operasyon günümüzde sıklıkla uygulanmakta ve kadınların göğüslerinde meydana gelen form kayıplarını gidermek için başarılı estetik bir süreç olarak memedikleştirme yapılır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonları hastanın uygunluğuna bağlı olarak lolipop ya da t kesi yöntemleriyle uygulanır. Cerrahi olan müdahale sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmeden genel anestezi kullanılarak yapılır. Memelerin dikleşmesini sağlayan operasyonla birlikte kombin olarak meme büyütme operasyonu da yapılabilir. Oldukça güvenli ve başarılı sonuçları olan estetik bir işlemdir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Memelere hacim kazandırmak ve dik bir konuma ulaşmasını sağlamak için yapılan dikleştirme operasyonları için hastanın uygunluğu önemlidir. Operasyon genel olarak sarkmalar yaşayan, orantısız memelere sahip olan, meme uçlarında ya da meme başında dönüklük yaşayan kişilerin tercih ettiği estetik bir uygulamadır.

İşlemlerin tamamlanmasından sonra etkilerin birkaç ay devam ettiği görülmektedir. Başarılı sonuçlar alınması için bu sürenin beklenmesi ve mutlaka uzman bir hekim tarafından meme dikleştirme sürecinin kontrol edilmesi önem taşır.

Meme Büyütme Estetiği

Memelerin boyutlarından memnun olmayan ve küçük olmasından, orantısız olup sarkmalar yaşanmasından şikâyet eden kişilerin meme büyütme estetiği uygulamalarını tercih ettiği görülür. Cerrahi bir uygulama olup günümüzde sıklıkla göğüslerine hacim kazandırmak kişiler tarafından uygulama yaptırılır.

Öncesinde ve sonrasında belirlenen kurallara uyulması halinde sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmayan güvenli bir operasyon sürecidir. Önemli olan beklentilerin doğru aktarılarak uzman bir hekim tarafından işlemlerin tamamlanmasıdır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme estetikleri genel olarak sağlık açısından zorunlu olmayan cerrahi operasyonlardır. Bu operasyonların yapılma durumları farklılık gösterse de meme büyütme göğüslere hacim kazandırmak için uygulanır.

Herhangi bir sebepten dolayı göğüslerinde kayıp yaşayan, gebelik sonrası sarkmaların oluşması, göğüslerinde orantı olmasını tercih eden kişilerin rahatsızlıklarını gidermek için uygulanır. Plastik cerrahlara başvurularak gerekli tetkikler yapılır ve hastanın beklentileri doğrultusunda süreç başlayarak kısa sürede tamamlanır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüslere hacim kazandırmak için uygulanan meme büyütme estetikleri hastanın durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak uygulanır. İmplantların yerleştirilmesi, yağ dokusu ya da kök hücre kullanılarak gerçekleştirilen başarılı yöntemler bulunur. Plastik cerrahların gerçekleştirdiği operasyonlarda hastanın uygunluğu ve steril şartlar altında doğru yöntemlerin kullanılması oldukça önemlidir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Memelerin boyutlarında küçültme yaşanmasını sağlayan ve risk oluşturmayan meme küçültme operasyonları cerrahi müdahale olup öncesinde ön hazırlığa ihtiyaç duyulur. Mamografi ve meme ultrasonu ön hazırlık aşamalarından olup aksatılmadan yaptırılarak hastanın uygun olması halinde süreç başlatılmalıdır.

Cerrahi bir işlem olup mutlaka ön hazırlık aşamalarında sigara kullanımın bırakılması ve kan sulandırıcı ilaç kullanımının kesilmesi önemlidir. Sürecin hızlı bir iyileşme göstermesi, operasyonun başarılı geçmesi için bu kurallara uyulması ve meme küçültme işlemi öncesinde beklentilerin uzman hekimlere doğru aktarılması büyük önem taşır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Memelerin küçültülmesi için gerçekleştirilen operasyon sonrasında iyileşme sürecinin hızlanması için hastanın bazı kurallara dikkat etmesi gereklidir. Hastanın kontrol amaçlı bir gece hastanede kalması ve en fazla 1 hafta evde dinlenmesi önerilir.

Sporcu sutyeni kullanımın belirlenen süre içerisinde kullanılması hastanın memelerinin hızlı toparlanmasına yardımcı olur. Meme küçültme işleminden en ez 4 ay süreyle ağır eşya kaldırılmaması ve egzersizden uzak durulması önem taşır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?