Meme Büyütme Yöntemleri Hakkında Bilgi – Dr. Hüseyin Kandulu

Meme Büyütme Yöntemleri Hakkında Bilgi – Dr. Hüseyin Kandulu

Her insanda genetik kusurlar kadar estetik kusurlar da bulunur ve estetik sorunları giderilmesi için meme büyütme teknikleri kullanılarak hizmet alınır. Günümüzde bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında farklı tekniklerin kullanımı gerekebilir. Hastanın durumuna ve beklentilerine göre değişen yöntemler mevcuttur.

Meme Büyütme Estetiği

Her hasta için değişen meme büyütme yöntemlerinin genel olarak silikon ya da protez benzeri yapılar ile yerine getirildiği söylenebilir. Günümüzde bu yöntemlerin yerine getirilmesi aşamasında yağ aldırma ile ortaya çıkan yağların da kullanılması mümkündür. Aynı zamanda bu yöntemlerde implant yönteminin de tercih edildiği söylenebilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Genetik nedenlerden ya da başka sorunlardan dolayı ortaya çıkan büyük meme yapısında yapılan düzenlemeler meme büyütme yöntemleri ile tamamlanır. Bazen hastalar estetik olarak meme yapısından hoşnut olmadıklarından dolayı da bu yöntemlere ihtiyaç duyulur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Hastalarda bu sorunları gidermek için kullanılan estetik yöntemler farklılık gösterir. Örneğin bazı hastalarda liposuction sonrası elde edilen yağların dolgu malzemesi olarak göğüslerde kullanımı söz konusudur. Bunun yanında büyütme işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir diğer yöntem de implant yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Estetik olarak beklentileri karşılayan bir diğer yöntem olan meme küçültme yöntemi ile hastalarda büyük hacimlerin giderilmesini sağlar. Erkeklerde de büyük bir sorun olan büyük meme yapısında gerek memelerin iç hacminde yapılan düzenlemeler gerekse de memelerde dolgu işlemlerinin yeniden düzenlenmesi ile küçültme işlemi yapılır. Hastalar bu işlemlerden önce gerekli tetkikleri hastanelerden yaparak istenilen meme yapısına sahip olabilirler.

İstenilen düzeyde küçültme yapmak için hastaların meme küçültme işlemlerinin öncesinde hazırlık detaylarına dikkat etmesi gerekir. Bu detaylar arasında sigara kullanımının sonlandırılması ya da alkol kullanımının kesilmesi gelir. Yine hastalarda kan sulandırıcı ilaçların da kullanımının ameliyat öncesinde kesilmesi gerekir. Vitamin ilaçları kullananlar da bu ilaçları kullanmayı bırakmalıdır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Söz konusu meme küçültme işlemlerinden sonra hastaların bazılarında korse kullanımı gerekebilir. Korse kullanımı memenin şekil alması açısından önem taşır. Yine hastalarda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında yatış pozisyonlarını hazırlamaları da önemlidir.

Hastalar mümkün olduğu mertebe yüz üstü yatış pozisyonu ile memelerinin yapısında bozulmaların önüne geçmiş olurlar. Yine hastalarda ağrılar ve morarmalar için ilaç kullanılabilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Estetik olarak bayanların talep ettiği bir diğer yöntem ise meme dikleştirme işlemidir. Bu işlemde hastaların meme yapısında ortaya çıkan sarkmaların ortadan kaldırılması ve daha dik bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Bu amaçlar dahilinde fazla dokunun alınması ya da dolgu ile yüksek hacim elde edilmesi gibi hizmetler verilir.

Sonuç olarak meme dikleştirme işlemleri birkaç aşamadan oluşur. İlk olarak meme ucunun nereye yerleştirileceğine karar verilerek işlemlere başlanır. Genel anestezi altında yapılan bu işlemlerde bunun dışında hastaların genel görünümlerini düzeltecek ayrıntılara bakılır.

Ameliyat sırasında fazla dokular alınarak hastaların genel görünümleri düzeltilmiş olur.  Hastalarda bu işlemler sırasında ihtiyaç duyulan hastalarda dolgu yapılarak dikleştirme yapılır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme yapısından hoşlanmayan ya da yaşlılık gebelik gibi nedenlerden dolayı meme yapısında zayıflama meydana gelen hastalarda bu işlemlere sıklıkla başvurulur. Hastalarda bu yöntemin artıları kadar getirdiği görünüm çözümleri de tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

Günümüzde bu nedenlerden dolayı dikleştirme işlemleri birçok hasta tarafından talep edilir. 18 yaşını tamamlamış ve meme yapısı oluşmuş hastalar meme dikleştirme işlemlerinden yararlanabilirler.

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: