Lazer Epilasyonla Oluşan Yanıklar Ne Zaman Kaybolur

Lazer Epilasyonla Oluşan Yanıklar Ne Zaman Kaybolur

Lazer epilasyonla oluşan yanıklar ne zaman kaybolur bilmek istiyorsanız lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir ve ne gibi önlemler uygulanabilir bunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Lazer epilasyon yöntemi 20 yılı aşkın bir süredir dünyada istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılmaktadır. Doğru lazer sistemleri uzman uygulayıcılar tarafından kullanıldığında kıl tipine ve cilt rengine göre doğru doz ayarlaması yapıldığında herhangi bir yan etkisi yoktur.

Tedaviye başlamadan önce cilt tipiniz ve kıl renginizin uygun olup olmadığı, lazer tedavisine engel teşkil edecek bir hastalığınızın bulunup bulunmadığı ve aldığınız ilaçların lazerle etkileşimi değerlendirilir. Muayene sonucunda hormon tetkiklerine gerek duyulmuş ise lazer tedaviniz test sonuçlarıyla birlikte planlanır.

Uygulama sonrası cilt üzerinde kızarıklıklar görülebilir. Bunlar genellikle bir-iki saat nadir durumlarda 1-2 günde tamamen iyileşir. Çok nadiren ciltte yanıklar ve pigmentasyon oluşabilir . Leke oluşan bölgelerin tamamen normale dönmesi bir kaç ay alabilir. Koyu ten rengi olanlarda bu risk daha yüksektir.

Lazerli epilasyon tedavisinin acemice yapılması ve ten rengine göre doğru dozun kullanılmaması durumunda yanık/leke riski yükselir. Ayrıca dozun çok düşük verilmesi ilerleyen seanslarla birlikte kılların tahrip olmak yerine giderek incelmesine ve renginin açılmasına sebep olur. Bir süre sonra incelen ve rengi açılan tüylere doğru doz kullanılsa da lazer etki etmez.

Sorumlu hekimi dermatoloji uzmanı veya plastik cerrah olmayan merkezlerde lazer uygulamaları Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?