Lazer Epilasyon Cihazı Ne İşe Yarar?

Lazer Epilasyon Cihazı Ne İşe Yarar?

Cilt altında bulunan kıl köklerini geri dönüşü olmayan hasara uğratarak aktifleşmesini engeller. Bu işlem sırasında verilen ışınlar cilt altına ısı enerjisi olarak geçer. Isı kökleri yakar ve uzamasını engeller. Kalıcı bir epilasyon işleminin yapılmasını sağlar. Lazer epilasyon cihazları farklı markalara ve dalga boylarına ait bir şekilde üretilir.

Cilt altında bulunan kıl köklerine ışın göndererek köklerin tekrar çıkmasını engelleyen epilasyon cihazına lazer epilasyon cihazları denir. Yeni teknolojiye sahip olan cihazlar sayesinde epilasyon işlemi korkulu rüyanız olmaktan çıkar. Her ay uygulanan farklı epilasyon yöntemleri hem maddi hem de manevi zarara uğratır.

Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Cihazların özel başlıkları vardır. Işın enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek cilt altında bulunan kıl soketlerine atış yapar. Cihazın özelliğine göre saniyede farklı sayılarda atış yapabilirler. Bu sayede kılların çıkması tamamen engellenir.

En iyi Lazer Epilasyon Cihazları

Artan talep neticesinde sektörde farklı markalara ait cihazlar üretilmektedir.  Cihaz sayısının artması kalitesinde dalgalanmaların yaşanmasına neden olmuştur. Lazer epilasyon cihazları özellikleri sahip oldukları teknolojiye ve özelliklere göre değişiklik gösterir.

En İyi Lazer Epilasyon Aleti Hangisidir?

Cihazların dalga boyları ve etki ettikleri kıl kökleri farklı olduğu için kesin bir karşılaştırmanın yapılması mümkün değildir. Kişinin ten rengi, kıl kökünün derinliği ve kıl rengi dikkate alınarak cihaz seçilmelidir. BU nedenle en iyi cihazı bulmak için kişinin fiziki değerlendirmesi yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Epilasyon satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Daha önce cihazı kullanan kişilerin yorumları, cihazın dalga boyu ve komplikasyon oranları değerlendirmelidir. Cihaz ısı verirken cildin ısısını ölçebilmeli ve ısı ayarını yapabilmelidir. Bu sayede cilt yanıklarının oluşmasını engeller.

Lazer Epilasyon Cihaz Modelleri ve Fiyatları 2022

Son yıllarda kullanılan 3 farklı cihaz modeli vardır. Markaların değişik ürünleri olsa da piyasada en sık kullanılan cihazlar farklıdır. Diot lazer, Ng Yang ve Alexandrite cihazıdır. Hepsinin kalitesi ve işlevi birinden farklıdır.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Bölgesel yağların yakılarak vücudun şekle girmesine yardım eden cihazlara bölgesel zayıflama cihazları denir. Bu cihazlar uzun süre diyet yapmasına rağmen istediği vücut formunu yakalayamayan kişiler düşünülerek geliştirilmiştir. Kısa sürede gözle görülür sonuçlar sağladığı için sık tercih edilen cihazlardır.

Bölgesel Zayıflama Cihaz Özellikleri

Cihazların çalışma prensibi lazer ya da ışık sistemlerine dayanır. Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt altı yağ dokularını parçalar. Genellikle 1 saatlik uygulamaları vardır. Yağ hücrelerinde titreşim yaparak zayıflamaya yardımcı olan modelleri de vardır. Yeni teknolojiye sahip gelişmiş cihazlar tercih edilmelidir.

Bölgesel Zayıflama Cihaz Uygulama Alanları Nelerdir?

Kalça, basen, sırt, bel ve kol arkası bölümlerde bulunan yağlar inatçı ve erimesi mümkün olmayan yağlardır. Genetik yatkınlık nedeni ile basen ve kalça şeklinden rahatsız olunur. Bölgesel zayıflama cihazları en fazla bu alanlarda tercih edilir. Nadir olarak gıdı bölgesinde de kullanılırlar.

Cihaz Zayıflatır Mı?

Bölgesel zayıflama cihazları ile ilgili bilinen en önemli yanlış kilo vermek için kullanıldığıdır. Cihazlar etkili kilo verme işlemi sağlamaz. Sadece fazla yağların yakılmasını sağlayarak bölgesel incelmeye yardımcı olur.

Bölgesel Zayıflama Cihaz Fiyatları 2022

Cihazın markası, sahip olduğu özellikleri ve kur farkı dikkate alınmalıdır. Kaliteli ve gerçekten başarılı sonuçları olan cihazların maliyetleri yüksektir. Ancak işlem sonuçlarından alınan başarılar göz önüne alındığında bölgesel zayıflama cihazları kesinlikle pahalı ürünler değildir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: