Kramp İle Karşı Karşıya Kalma Nedeni

Kramp İle Karşı Karşıya Kalma Nedeni

Uzun müddet birebir konumda konumlanmış olmanız nedenler ortasında yer alırken, genellikle bu durum tıpkı durumda çalışan bireylerde istemsiz olarak yaşamaktadırlar. Kaslarınız çok kullanımdan ötürü yorulmuş da olabilmektedir. Bunun yanı sıra bedeninize almış olduğunuz vitamin ve minerallerde yaşanan eksiklikler de kramp nöbetlerine bir oldukça tesir etmektedir. Hamilelik sürecinde kramplar’ın kas kramplarına bağlı olarak gelişmiş olduğu bilinse de ilerleyen yaş devirlerinde rastlanılan kramplar kas aşınmalarından kaynaklı olabilmektedir. Spor yaparken bunun yanında bol su tüketmeniz mümkün kas kramplarının en aza inmesini sağlayacaktır.

Kramp Hareket Özgürlüğünüzü Kısıtlamasın

Genellikle kol ve bacakların yanı sıra kramp en bilindik bölge olarak ayak kaslarında görülmektedir. Kramp esnasında duyulan acı ile birlikte adeta vakit da durmaktadır. Ofiste ya da bir seyahat esnasında kramp ile karşı karşıya kalmanız istemsiz olarak sizleri vakitten bir kesim ayırmaktadır. Hareker özgürlüğünüzü kısıtlayan kramp nedenleri ortasında pek çok vitamin ve mineral eksikliğinden de kelam edilmektedir. Bu durumun yanında ayrıyeten uzun soluklu bir antreman sonrası da kramp hadiseleri görülebilmektedir. Her ne kadar zararsız olduğu söyleniyor olsa da ani kasılmalar sonucu ve o an kişinin duymuş olduğu acı da bir oldukça ehemmiyet taşımaktadır.

Kramp’da Tedavi Yöntemleri

Eğer kramplarınız sizleri çok rahatsız edici bir pozisyonda değilse birkaç ezgersiz ile kaslarınızı çalıştırmanız tesirli olacaktır. Açma germe çalışmaları ile önüne geçilebilen bu tıp olayların yanı sıra bir de uzun vadeli kişinin ömür kalitesine tesir eden durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Tıpkı vakitte kişi her an bir kasılma ile karşı karşıya kalabilmekte ve bu durum da daima kendisini tekrar eder olmaktadır. Kullanılan kas gevşetici ilaçlar ise kişiyi bir nebze de olsa rahatlatmaktadır. Bol sıvı tüketimi , kolay kas idmanları ve alınan ılık bir duş genellikle bedeninizin maruz kaldığı kramp oranını azaltmış olacaktır.

Kramp Esnasında Kurtarıcı Hareketler

Siz siz olun kramp ile sıkça karşılaşıyorsanız etrafınızdakileri bu bahiste uyarmanızda yarar olacaktır. Kramp esnasında bölge ovularak rahatlama sağlandığı üzere, kimi durumlarda da bölgeye buz tedavisi uygulanabilmektedir. Bunun tam aksi bir durum olan sıcak su torbası da kaslarınızı gevşetmek için uygulayacağınız tesirli bir sistem olmaktadır. Kramplar mühlet açısından da değişiklik göstermiş olduğu üzere birkaç saniye ile 15 dakika ortasında seyredebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?