• DOLAR
  $1.164,6500
 • EURO
  $0,2783
 • ALTIN
  $35.991,0000
 • BIST
  1,2081
Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır ?

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır ?

 

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır videosu ile sizlere bir kişinin kızlık zarının yırtık olup olmadığını nasıl anlayabileceğini göstermeye çalıştık ve kızlık zarı konusunda en çok merak edilen sorulara verilmiş cevapları videolardan sonra okuyabileceksiniz.

Kızlık Zarının Yırtıldığını Kişi Nasıl Anlar ?

Kızlık Zarı Cinsel İlişkiye Girmeden De Yırtılır Mı ?

 

Kızlık zarı konusunda en çok merak edilen sorulara verilmiş cevaplar :

Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kesinlikle kanar mı?

Hayır. Kızlık zarı kısmen esnek olmasına rağmen, vajinanın içerisine girilen ilk ilişkide kolaylıkla yırtılan ve kanayan damarlardan zengin bir anatomik yapıdır.

Ancak kızlık zarının özgün yapısı bazı kadınlarda penis girişine izin verir ve birden fazla defa ilişkide bulunsa bile zarda yırtık meydana gelmez. Bu tür zarlara “duhule (geçişe) müsait zar” adı verilir. Halk arasında ise “elastik zar” olarak adlandırılır. Bu taktirde zar ancak normal doğum sonrasında yırtılacaktır.

Diğer taraftan kişiler arası önemli yapısal değişiklikler nedeniyle, kızlık zarı aşırı esnek olanlarda veya zar üstünde yapısal olarak çok az sayıda damar bulunması halinde yine ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmeyebilir.

Bazen de ilk ilişkide yırtılmanın olduğu bölgede hiç damar olmayabilir veya bulunmakta olan çok ufak damarlar esnasında pıhtılaşabilir, böylelikle de hiç kanama izlenmeyebilir.

Kızlık zarının bozulması ağrıya sebep olur mu ?

Bazı kadınlarda ilk ilişki sırasında ciddi oranda bir ağrı olabilir. Bu kızlık zarının normalden kalın olması ve kişinin ağrı eşiğinin düşük olması ile ilişkilidir.

Ancak genelde kızlık zarının yırtılması sırasında dayanılmayacak kadar çok bir rahatsızlık olmaz. Burada erkeğin davranışı ve yaklaşımı da son derece mühimdir. ilk ilişki ister istemez her kadında endişe ve korku nedenidir. Erkeğin yavaş, anlayışlı ve yumuşak davranışı olayın ağrısız olmasını temin eder.

Ayrıca her ilişkide olması gerektiği gibi ilk ilişkide de “ön sevişme” denilen kısım olası olduğunca uzatılarak vajinanın yeterince ıslanmasının sağlanması, ilişkinin daha rahat ve ağrısız olmasına neden olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?