Karın Germe Estetiği – Op. Dr. Ekrem Keskin

Estetik yöntemlerden birisi olan karın germe işlemleri ile hastaların karın bölgesinde ortaya çıkan yağlanmaların ortadan kaldırılması ve daha düz bir görünüm elde edilmesi mümkün olur. Bunun yanında bu işlemlerin iki aşamada gerçekleştirilmesi mümkündür. Bazı işlemler daha basit olup göbek altından minik bir kesi açılarak işlem yapılır. Bunun yanında tam kapsamlı işlemler de vardır.

Dr. Ekrem Keskin – Kimdir ?

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Sonuç olarak karın germe işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında hastanın durumuna bağlı olarak farklı teknikler kullanılır. Aynı zamanda hastaların bu aşamada tedavilerinin gerçekleştirilmesi için öncelikle yağ aldırma işlemi yapılır. Bir diğer işlem ise karın kaslarının gerdirilmesi işlemidir. Günümüzde bu işlemler yapılarak ilgili bölgede daha düz bir görünüm sağlanmış olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İsteyen her hastaya gerekli şartları sağlamak kaydı ile bu işlemler uygulanır. Fakat karın germe işlemlerinin öncesinde ve sonrasında belirli süreler ağır işlerden kaçınmak gerekeceğinden dolayı insanların bu niteliklerden kaçınması gerekir. Aynı zamanda hastaların tedavi sonrasında korse kullanımı ile birlikte daha formda bir görünüm elde edebilmesi sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

İsteyen ve estetik beklentileri olan hastalara uygulanan bir yöntemdir. Günümüzde bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların tedavisinde aranılan nitelikler karşılanmış olur. Bu yöntemi ilerleyen yaşlarda yapmak mümkün olmaz. Çünkü deri zamanla elastikiyetini kaybettiği için istenilen başarı elde edilemez. Karın germe ameliyatı olmak için 18 yaş ve üzeri olmak yeterlidir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Hastaların bu işlemler öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınması gerekir. Yine sigara ya da alkol kullanımı iyileşme sürelerini uzatacağından dolayı hastaların bu zararlı alışkanlıklardan kaçınması gerekir.

Günümüzde bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi için aynı zamanda hastaların doktor muayenesi ile tedavi olması tavsiye edilir. Yapılan tetkikler ve muayeneler ile hastaya hangi tekniğin uygulanacağına karar verilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Hastaların karın yapısının şekillenmesi açısından karın germe ameliyatı sonrasında korse kullanımı mümkün olur. Bunun yanında ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Ameliyat yaklaşık olarak 1 ile 3 saat kadar sürer. Bunun dışında iyileşme süreleri ise iki haftayı bulabilir. Karın bölgesine zarar gelmemesi için hafif eğik pozisyonda gezinmek gerekir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Yaklaşık olarak 1 ay sonrasında ağır egzersizlerin yapılması mümkün olur. Hastaların zarar gelmemesi adına belirli bir süre cinsel ilişkiden uzak durması da yine tavsiye edilen bir durumdur. Bazı hastalarda kanama durumları da ortaya çıkabilir.

Bunun yanında bazı hastalarda anti biyotik ya da ağrı kesici tavsiyesi olabilir. Günümüzde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında hastaların kendilerini ve karın bölgelerini korumaları ve fiziksel aktivitelere dikkat etmeleri önem taşır.

Günümüzde gerçekleştirilen bu işlemler ile birlikte estetik bir karın yapısı yerine getirilir. Aynı zamanda bölgesel incelme isteyen hastalar için de yine bu yöntemler kullanılır. Bayanların ya da erkeklerin estetik olarak daha ince bir karın yapısına kavuşması için tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları?

Farklı sağlık merkezlerinde fiyat olarak farklı teklifler karşımıza çıkar. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan yeni teknikler hem fiyat olarak hem de kolaylık olarak hastaların beklentilerini daha fazla karşılar.

Bunun yanında farklı sağlık merkezlerinden tedavi çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Günümüzde kullanılan yöntemler ile birlikte hastaların estetik beklentilerini hızlı bir şekilde karşılamak temin edilmiş olur. Aynı zamanda hastaların farklı beklentilerini karşılayan yenilikçi yöntemler için karın germe ameliyatı olmak mümkündür.

https://www.ekremkeskin.com/karin-germe-ameliyati/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: