Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu, çene dolgusu öncesi anestezi uygulanmaz ancak lokal anestezik krem ​​uygulama öncesi hastanın ağrı hissetmesini engeller. Daha sonra işlemin yapılacağı bölgeye küçük bir iğne ve ince uçlu bir kanül kullanılarak dolgu maddesi enjekte edilir. Jawline dolgu işlemi ortalama 20 dakika sürmektedir.

Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

Jawline dolgu, çene dolgusu tekniği adından da anlaşılacağı gibi çene hattında hyaluronik asit içeren dolgular için kullanılan tekniktir. Ortalama saklama süresi 1-2 yıldır.

Jawline (Çene) Dolgu Nedir?

Jawline dolgu, çene ucundan kulağa uzanan her iki mandibular kemiğin çizgileri boyunca dolgu yapan bir uygulamadır. Çene köşesinden çene ucuna kadar yüzün her iki tarafındaki çene çizgilerinin belirlenmesi işlemidir. Jawline dolgu sayesinde çene çizgisi ve çene ucunun tıkanması sayesinde yüz daha çekici ve estetik görünür.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Jawline dolgu yüzdeki etkileri;

  • Yüze V şekli vererek daha estetik bir ifade oluşturur.
  • Yüz, boyun ve yanakları dengeler
  • Keskin çizgilerle çene görüntüsü oluşturur,
  • Çene sorunu giderilir
  • Çenedeki kırışıklık sorununu ortadan kaldırır

Çene ucu daha belirgin hale gelir.

Jawline Dolgu ile Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Jawline dolgu uygulaması sayesinde yüz yapısındaki yaşa bağlı değişiklikler kolaylıkla elips şeklinde olabilir. Bu sayede daha genç bir yüz görünümünü korumak mümkündür ancak çene bölgesi oldukça estetik bir görünüme sahiptir.

Jinekomasti Neden Olur?

Jinekomasti genellikle hormonal dengesizliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Erkeklerde testosteron hormonlarının azalması ve östrojen hormonlarının gereğinden fazla artmasıyla jinekomasti görülür. Hormonal dengesizliklerin dışında ilaçlar, bitkisel ürünler veya çeşitli tıbbi durumlar jinekomasti rahatsızlığına neden olabilir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Jinekomasti operasyonunda Üç ana tip vardır. Bezler, karışık tipler ve lipomlar. Gerçek meme dokusu glandüler büyüme sağlar ancak lipom tipi yağ dokusunda artış sağlar. Karıştırıldığında hem meme dokusunda hem de yağ dokusunda artış olur.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Yeni doğanlar, gençler ve yaşlı erkeklerde hormon seviyelerindeki normal değişiklikler nedeniyle jinekomasti gelişebilir.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Jinekomasti rahatsızlığının belirti ve semptomları öncelikle meme dokusunun şişmesi ve bazen memede hassasiyettir. Göğüslerden birinde veya her ikisinde şişlik, ağrı veya hassasiyet veya meme başı akıntısı yaşarsanız, mümkün olan en kısa sürede tıbbi yardım almanız gerekir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Jinekomasti için yaygın olarak kullanılan iki farklı cerrahi yaklaşım vardır. Liposuction ile cerrah sadece memedeki yağları alarak meme bezi dokusunu bırakır. Mastektomi tipi cerrahide meme dokusu cerrah tarafından tamamen çıkarılır. Jinekomasti sayesinde göğüsler daha dik ve daha güzel bir duruş yakalayacaktır.

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı estetiği, asıl amacı yüzde kalan yanak bölgesinin deformasyonunu düzeltmek ve bölgeyi süslemek olan bir işlemdir. Bunun için yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu vücuttan uzaklaştırmak için liposuction tekniklerini kullanılmalıdır. Gıdı estetiği oldukça basit bir operasyondur.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Gıdı estetiği germe ameliyatı genellikle 50 yaş üstü kişilerde kullanılır. Bunun temel nedeni bu yaştaki kişilerde cildin elastik yapısını kaybetmesi ve yumuşamasıdır.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

İyileşme süreci nasıldır? Gıdı estetiği liposuction sonrası hasta lokal anestezi ile 1 saat, genel anestezi ile 4-6 saat içinde taburcu edilebilir. Yanak maskesi uygulanır ve gece ve gündüz 5 ila 7 gün, gece ise 2 hafta kullanılması önerilir.

Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Kibera ile yanak eritme veya mezoterapi yöntemi tercih edilirse 4 veya 6 seans gerekir. Bu yöntem, seans olarak ortalama 5 dakika süren, elle yapılan iğneli bir yöntemdir. Seans sonrası ödem genellikle görülür ancak daha az fark edilir ve daha az rahatsız edici olmaz. Gıdı estetiği eritme şeklinde gerçekleşir.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdı estetiği fiyatı, ameliyatı yapan cerrahın tecrübesine ve tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. İşlemin lokal veya genel anestezi ile yapılması da fiyatı etkiler. Bunun dışında yağ aldırma yapılan hastaneler de fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. Gıdı estetiği yapılan operasyon merkezi ve gıdı durumuna bağlıdır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: