İt Dirseği Nasıl Geçer?

İt dirseği nasıl geçer; it dirseği aynı zamanda arpacık olarak da bilinmektedir. Gözün kapak kısmının iç dokusunda meydana gelen bir lezyondur. Bu noktada eller pisken göze dokunulması,  göze toz kaçması ve iç dokuya mikrop bulaştırması sıklıkla rastlanan sorunlar arasında yer almaktadır. İt dirseği hem şişlik hem de gözde kapanma ve dolayısıyla görme performansında azalma meydana getirebilmektedir. İt dirseği ile mücadele ederken aynı zamanda gözünüzün hijyeninin ne derece önemli olduğu bir kere daha fark edilmektedir.

İt Dirseği Kaç Gün Sürer?

İt dirseği sarımsak ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Sarımsağın kabuğunun soyulmasının ve küçük bir parçasının arpacık üzerine uygulanmasının hemen sonrasında bir iki kere daha uygulanmasının akabinde sorun meydana gelebilmektedir. İt dirseğinin tedavi edilme aşamasında sarımsağın yanı sıra çayı da kullanabilirsiniz. Bu yöntemler ile birkaç gün içerisinde tedavinin tamamlanması sağlanır. Sarımsağın daha kısa sürede tedavi sunduğu görülmektedir.

İt Dirseği Evde Nasıl Geçer?

İt dirseği nasıl geçer; it dirseğinin tedavi edilme aşamasında özellikle patatesten de yardım alabilirsiniz.

  • Patatesi kabuklarından arındırdıktan sonra dilim dilim kesmeli ve gözünüzün üzerine koymalısınız.
  • Patates bu şekilde gözdeki lezyonun hafiflemesini sağlayacaktır. En yavaş tedavi seçeneklerinden biri olsa da en acısızı ve acıyı da en kısa sürede alan versiyon olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir.
  • Bu yöntemlere rağmen arpacık geçmiyorsa anında doktorunuza danışmalısınız.

Patatesi uygulamadan önce muhakkak yıkamanız gerekir. aksi takdirde gözde enfeksiyona sebebiyet verebilmektedir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: