Hızlı Kilo Kaybının Nedenleri

Hızlı kilo kaybı birçok sebepten dolayı meydana gelebilir. Kilo kaybı insanlarda büyük bir endişe uyandırabilir. Hızlı kilo kaybının nedenleri arasında bir hastalıkta yatıyor olabilir. 6 ila 12 ay arasında kilonuzun %5lik kısmını kaybettiyseniz mutlaka hekiminize danışın. Kilo kaybı uzman hekimler tarafından birçok dalda değerlendirilmektedir bunlardan birkaç tanesi şunlardır; kas kaybı, stres, depresyon, romatoid artrit, aşırı aktif tiroid gibi durumlar hızlı kilo kaybının nedenleri arasındadır. Yüksek tempolu hayatınız varsa ve yaktığınız enerjiyi (kaloriyi) geri vücudunuza kazandıramıyorsanız da kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Ani Kilo Kaybı Kanserin Habercisi Olabilir

Günümüzde başlıca sebepleri hava kirliliği, sağlıksız yaşam, sağlıksız beslenme olan kanser karşımıza birçok koldan çıkıyor. Sindirim sistem,  yemek borusu, mide ve kalın bağırsak kanserleri her geçen gün katlanarak artıyor. Ani kilo kaybı kanserin habercisi olabilir, ani kilo kaybı genellikle düzensiz yaşam, doğal beslenmeme, sporsuz hayat ani kilo kaybı nedenleri arasında olabilir. Bu durumlar kanserin de habercisi olabilir. Ani kilo kaybı yaşadıysanız ve bu durum sağlığınızı tehdit etmeye, halsizliğe, isteksizliğe ve güçsüzlüğe sebep oluyorsa mutlaka bir hekime başvurunuz.

Kilo Verdim Geri Almak İçin Ne Yapmalıyım ?

Gereğinden fazla kilo kaybı, boy kilo endeksinin bozulması büyük miktarda güç kaybına neden olur. Kilo verdim geri almak için ne yapmalıyım sorusunun cevabı aslında gündelik yaşantımızın altında yatıyor. Düzenli uyku, beslenme, spor ve stressiz hayat verdiğiniz kiloları geri almanızı kolaylaştıracaktır.

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: