Grip Nasıl Geçer?

Grip nasıl geçer; grip tedavisinde bitkisel formüllerin iyileşme sürecini büyük ölçüde hızlandırdığı görülmektedir. Özellikle dinlenme fırsatınızın olmadığı yoğun dönemlerden geçiyorsanız kesinlikle dikkatli olmalısınız. Hem beslenmenize hem de gribe karşı size sunacağımız bitkisel formüllere bir şans vermelisiniz.

Grip En Çabuk Nasıl Geçer?

Gribi geçirmek için başvurabileceğiniz yolların başında şu çay karışımı gelmektedir;

  • Sarı soğanın kabuk kısmını almalı ve bir kabın içine koymalısınız.
  • Limon ve elma dilimlemelisiniz. Nane eklemelisiniz.
  • Kaynatmaya başlamalısınız beş dakika sonra çayınız hazır hale gelmiş olacak.
  • Dilerseniz içine bal ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Bu ürünlerin her birini iyi bir şekilde yıkamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Ürünlerde herhangi bir kir olursa size faydadan ziyade zarar verecektir.

Zencefili de gözden kaçırmamalısınız. Zencefil bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için başvurabileceğiniz en güzel doğal kaynaklardan bir tanesidir. Özellikle hem taze hem de kuru şekilde kullanılabiliyor olması ve kolaylıkla temin edilmesi ayrıca memnuniyet uyandırmaktadır. Mide sağlığınız için de koruyucu bir etkiye sahiptir.

Grip Ve Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

Grip nasıl geçer; burun akıntısı günlük hayatınızı olumsuz yönde etkileyebiliri. Bu aşamada özellikle bir tencerenin içerisine sıcak su koymalı ve kaynatmaya başlamalısınız. Daha sonrasında başınızı suyun üzerine getirmeli ve derin soluklar almalısınız. Bu şekilde en azından burun kanallarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Sadece grip tedavisinde değil aynı zamanda sinüzit gibi hastalıklarda da buhar banyosunun sıklıkla tercih edildiği görülmektedir.

 

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: