Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

Gaz sancısı nasıl geçer; yediğiniz besinlerden ya da bağırsaklarınızı üşütmenizden kaynaklanan gaz sancısı ile mücadele ediyor olabilirsiniz. Bu noktada uygulayabileceğinizi birçok doğal tarif bulunmaktadır. Doğal tariflerin başında kesinlikle kimyon gelir. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda uygulandığı zaman muhteşem bir rahatlama sağlayacağının da ayrıca iletilmesi gerekmektedir.

Yetişkinlerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Yetişkinlerde gaz sancısı ile mücadele ederken kimyon çayı hazırlayabilirsiniz. Bir bardağın içine bir çay kaşığı kadar kimyon atmalısınız. Dilerseniz öğütülmüş dilerseniz de tane kimyondan kullanabilirsiniz. Her ikisi de aynı işlevi görecektir. Bu aşamada ana kıstas kullanılan malzemelerin kesinlikle doğal olmasıdır. Doğal tedavi yöntemlerinin son senelerde daha fazla ses getirmeye başlaması ile beraber doğal içeriklere güvenilir şekilde ulaşmak her zamankinden daha zor bir hale gelmektedir. Güvenilir satıcılardan alışveriş yapmaya ayrıca dikkat edilmelidir.

Gaz Sıkışması İçin Ne Yapmalı?

Gaz sancısı nasıl geçer; gaz sıkışmasının geçmesi için masajdan da yardım alabilirsiniz.

  • Acı elma yağını ayak tabanlarına uyguladığınız zaman büyük ölçüde gaz sıkışmalarının çözülmesini sağlayacaksınız.
  • Karın çevresine de acı elma yapını uygulayabilirsiniz.
  • Masajın bağırsaklar çevresinde yapılması durumunda kesinlikle saat yönünde yapılması gerekir. Bu şekilde boşaltım yapmanın daha kolay bir hale gelmesi sağlanacaktır.
  • En azından bir süre nohut gibi gaz yapan besinlerden uzak durmalısınız.

Acı elma yağının yanı sıra lavanta yağının rahatlatıcı etkisini de bu şamada kullanabilirsiniz. Her iki yağ türü de doğal olmak kaidesi ile bebeklerde de kullanılabilmektedir.

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: