Egzama belirtileri tedavisi nelerdir ?

Gözyaşı kesesi iltihabı nedir ?

Egzama

El temizliğine önem verip cildinizi tahriş etmeyin.Domuz gribinden korunmanın en kolay yolu yolu elleri yıkamak.Bu dönemde de ellerimizi çok yıkıyoruz.Uzmanlarımız domuz gribinden korunmanın yolunu elleri sık sık yıkamak olduğunu belirtirken ellerimizi sürekli sıcak soğuk suyla temaz ettirmemizin de doğru olmadığını söylüyor.
El temizliği için sabun ve anti bakteriyel madde,sprey, gibi temizleyicilerin kullanılmalı mıdır? Cildimizi nasıl etkiler?
Kimi insanın elleri günlük olaylarda biler hemen kurur ve çatlar;hassastır. Sık ve sürekli elleri yıkamak ve özellikle alkollü dezenfektan kullanımak çatlamayı,pullanmayı arttırır.
Alerji ve tahrişler oluşabilir mi?
Cildi hassasiyet gösteren insanların ellerinde kuruluk hissi, soyulma hissi, parmak izinde silinmeler,çatlaklar, sızlamalar… şeklinde belirtileri oluşur. Tahriş olmuş ellerde alerji olması daha kolay olur. Kaşıntı, sulantı, kızarıklık döküntü oluşabilir.Uzmanlarımız bunlara el egzaması demektedir
Sık yıkamadan dolayı cildin zarar görmemesi için ne yapmak gerekir?
Egzemadan korunma ve tedavide en dikkat edilmesi gereken nokta alerjiye ve tahrişe neden olan dokunma-temasını önlemektir.Sık sık ellerimizi yıkamak domuz gribi nedeniyle gerekmektedir.Fakat,aşırı sıcak ya da aşırı soğuk suyla yıkamaktan kaçınmanız gerekir. Özellikle ev hanımları çok sık deterjanla ve kimyasal maddelerle haşır neşir olduklarından daha fazla tahriş ve alerji görmektedirler.Bu nedenler ellerinizin hangi sıklıkla yıkanıldığına dikkat edilmelidir.O yüzden ev hanımlarına pamuklu eldivenler tavsiye edilmektedir. Elleriniz terlemeden eldivenleri çıkaranız ve ellerinizi havalandırınız.
Her yıkamadan sonra krem kullanmak gerekir mi?
Cildin yıkamayla kaybettiği yağları kremle yerine koyabiliriz.Kremleri cildinizi kuru hissetiğiniz zaman uygulayınız.
Cildi korumak için önerilecek doğal yöntemler var mı?
Kışları cildimiz daha fazla kurumaktadır.Bu nedenle ssıcak ve soğuk uyun ellerimizle doğrudan temasından kaçınınız. Eğer egzemanız arttıysa hemen uzmanınıza başvurun.Çeşidine göre verilen kremi uygulayın. Ekzemanın tekrarlanmaması için sürekli korunmaya dikkat ediniz

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:1    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   0   Kayıtlı üye   0

  1. fatih

    tşkler faydalı bilgiler