Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor maaşı enflasyon rakamlarının beklenenden yüksek olması ile birlikte artış göstermiştir. Doktor maaşı için yapılan zam miktarı yüzde 10 olarak belirlenmiştir. Maaşa ek olarak döner sermaye ödemesi ve nöbet ücretleri de artış gösterdi. Eğer doktor hastanede yeni başlamış ise, 8 ile 9 bin Tl arasında maaş alır. Aile hekimlerinde ise ödeme yapılan net hasta sayısı 4 bin olarak belirlenmiştir. Bu sayıya ulaşan aile hekimleri daha fazla hastaya genellikle bakmazlar.

Uzman Doktor Maaşı 2021 Senesi için Ne Kadar?

Uzman doktor maaşı miktarı almak için doktorların 4 yıl teorik olan eğitimlerin ardından, 2 yıl pratik almak ve tıpta uzmanlık sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu aşamaları başarı ile tamamlayan kişiler uzman doktor olurlar ve maaşlarını alırlar. Uzman olan özel hastanede doktor maaşları 2020 senesi için 7 bin TL olarak belirlenmiştir. Doktorlar maaşlara ek olarak döner sermaye ödemesi, operasyon ücreti ve buna benzer ek ödemeler alarak maaşlarını 12 bin TL’ye kadar çıkarabilirler.

Emekli Doktor Maaşı 2021 Senesi için Ne Kadar?

Emekli doktor maaşı en son yapılan genel seçim ile birlikte büyük değişikliğe uğramıştır. Yeni emekli olmuş uzman doktor maaşı 2 bin 500 TL zam aldı ve 7 bin 200 TL olarak belirlendi. Emekli doktor maaşı ise bin 500 TL zam aldı ve 6 bin 100 TL oldu. Doktorlar emekli oldukları zaman nöbet ücreti, döner sermaye ücreti gibi yan ücretlerden ne yazık ki faydalanamıyorlar.

Özel Sektörde Çalışan Doktorların Maaşı Ne Kadar?

Özel sektör çalışanı olan doktorların maaşı yeni başlayan bir hekim için 5 bin TL üzerine nöbet ücreti ve muayene ücreti şeklinde hesaplanır. Özel sektörde doktorların aldığı maaşlar devlet hastanesinde doktor maaşlarına oranla daha yüksektir. Doktorların hangi şehirde çalıştıkları maaşlar üzerinde etkili oluyor. Şehir yan ödemeler üzerinde de etkiye sahip. Örneğin İstanbul’da çalışan bir doktor, gecelik nöbet için ortalama bin TL civarında maaş alıyor. Anadolu şehirlerinde ise gecelik nöbet miktarı 500 TL’ye kadar düşebiliyor.

Doktorlar Ne Kadar Emekli İkramiyesi Alıyor?

Doktorların aldığı emekli ikramiyesi miktarı diğer mesleklerde olduğu gibi aynı şekilde hesaplanmaktadır. Hizmet yılından emeklilik talep edilen ay maaşı çarpıldığı zaman ikramiye miktarı hesaplanmış olur. 30 sene boyunca hizmet etmiş bir doktor, eğer çalıştığı zaman boyunca 10 bin TL maaş almışsa, emekli ikramiyesi olarak 300 bin TL maaş alır. 3 4 farklı kalem toplanarak emekli ikramiyesi hesaplaması yapılabilir. Emekli ikramiyesine özel Hesaplama araçlarından faydalanarak işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?